Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 19 éves vagyok. Főleg fogszaba...

19 éves vagyok. Főleg fogszabalyzom miatt nagyon odafigyelek a szájhigéniámra. Alapos fogmosás , reggel este étkezések után+fogselyem. Mégis kb 1 honapja elkezdődött nalam egy heveny gyulladás amiből paradontóz?s lett.

Figyelt kérdés

Nem értem hogyan és a fogorvosom sem. A nyakamban kitapintható megnagyobbodott nyirokcsomók. Mostanaban fáradékony is vagyok.

Bevallom nektek hogy igen, kisse hipochonder vagyok egy korábbi betegségem miatt.


De szerintetek van rá esély hogy leukémiás vagyok??



2021. jan. 28. 21:32
 1/4 A kérdező kommentje:
8-án vérvételem lesz. Kivancsi leszek a fehérvérsejtemre
2021. jan. 28. 21:33
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja és nem csak 1 fogamnal van paradontozis hanem kb majdnem az osszesnel, kisebb nagyobb mértékben.

Ne nézzetek hülyének kérlek!

2021. jan. 28. 21:34
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja és ma voltam az orvosnál azt mondt ez egy agresszív fajtája a paradontozisnak.


Bocsi hogy allandoan hozzáadok valamit csak mindig kifelejtek információkat

2021. jan. 28. 21:35
 4/4 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kèrdezô! A fogágybetegsèg orvosi nevèn parodontitis alattomos betegsèg, amit nem könnyú felfedezni. A fogágybetegsèg kezelèse házilag nem lehetsèges, de orvosi módszerekkel eredmènyes lehet, pl. Fogkô eltávolitása 3-6 havonta. Dohányzás csökkentèse vagy teljes mellôzèse fontos. Emellett a változatos, sokoldalú táplálkozás is lènyeges. A rostokban, fehèrjèkben, ásványi anyagokban, vitaminokban gazdag ètrend biztositja a szervezet egèszsèges mûködèsèhez a hatèkony ès jól funkcionáló immunrendszerhez szûksèges tápanyagokat. Antibakteriális szájvizzel öblögethetsz, ám csak tûnetileg kezeli a gyulladást, annak okát nem szûnteti meg.Mindenkèppen Fogorvosra van szûksèged!
2021. jan. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!