Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez a magas vérnyomás...

Lehet ez a magas vérnyomás miatt van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

47 éves férfi vagyok.

Tegnap reggel elképesztő szedulessel ébredtem és hánytam is. Aztán egész nap szedültem, gondoltam összeszedtem valami vírust.

De szédülés ma is megvan.

Főleg delutan jön rám.

Lefeküdtem pihenni picit akkor nem szedulok, ha felulok vagy lehajolok akkor viszont azonnal, fejem is fáj.

Sosem volt gondom a vérnyomásommal, de gondoltam megnezem. Feleségem megmérte 156/98 volt, ég, óra múlva 158/100.

Lehetséges hogy a magas vérnyomás miatt van velem ez tegnap óta?

Annyi hozzá tartozik a történethez, hogy az utóbbi időben elég stresszes vagyok. A virus miatt a vállalkozás ugye nem jol megy és az utóbbi 1,5 hónapban főleg rengeteget idegeskedtem.

Sulyommal nincs gond egyébként, nem vagyok túlsúlyos.


2021. jan. 29. 20:15
 1/4 Angel3000 ***** válasza:
58%
Kedves kérdezô! A rengeteg idegeskedés, eredménye a magas vérnyomàs, szédûlés, hànyinger, hànyàs és rossz közérzet. Jelentkezzél be a körzeti orvoshoz! Mielôbbi jòbbùlàst kivànok!
2021. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem a magas vérnyomás miatt van. Nekem is volt 200/130 állandó és nem volt semmi tünetem csak nehezen tudtam elaludni. Menj el orvoshoz amíg nem késő. Nálam a ráknak az első tünete az izzadás és a szédülés volt.


Az elsőnek meg üzenném, hogy a magas vérnyomás nem az idegeskedés miatt van. Ha így lenne, akkor 9,5 millió magasvérnyomásos lenne az országban, akik szédülnek és hánynak. Gondolkodj mielőtt írsz valamit.

2021. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért ne ijesztgessük már egyből rákkal.... Akármi miatt szédülhetett. Attól még mert neked nem volt tüneted a magas vérnyomásnál, neki simán lehet.
2021. jan. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nemrég voltam az ügyeleten mert éreztem hogy nagyon magas mikor felebredtem.

170/100 volt a vérnyomásom, adott egy gyógyszert amit ott kellett szétrágni meg még 2 szemet hétvégére ha magas lenne. Hétfőn mennem kell vissza a haziorvoshoz és majd ő ír ki gyógyszert amit szednem kell.

Hat ennyi ☹️


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2021. jan. 30. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!