Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyombélfekély és Crohn?

Nyombélfekély és Crohn?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban kezdődtek a panaszaim, jobb oldalon kibírhatatlanul fájt a hasam.

Voltam UH-n, ez egy kb 10 mm átmérőjű gyulladást mutatott ki, nem kezeltek tovább, mert szerintük nem volt semmi bajom.

Júliusban végre egy sebész komolyan vett, gyomortükrözésem volt, itt kiderült, hogy előrehaladott állapotban lévő, súlyos nyombélfekélyem van. Szedtem gyógyszert rá, a fekély elmúlt, de azóta is fáj az egész hasam, aftás a szám ( sosem volt) és tele vagyok viszkető kiütésekkel, időszakosan megy a hasam, november óta folyamatosan hőemelkedésem van.

A véreredményeim legutóbb jók voltak, a CRP-m volt nagyon kicsivel magasabb a határértéknél.

Megyek vissza dokihoz, csak gondoltam, előtte érdeklődöm, hátha van itt sorstárs, akinél esetleg végül kiderült, hogy Crohnos. Ennyi idő elteltével is lehet erre gyanakodni? Volt már valakivel ilyen?


2021. febr. 1. 09:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy elég stresszes az életem, nemrég léptettek elő vezetői beosztásba, ha ideges vagyok, jobban fáj a hasam.
2021. febr. 1. 09:38
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Crohn leggyakoribb lokalizacioi:

1. Ileum 2. Colon 3. Ileum-colon atmenet 4. Felső traktus.


A szovodmenyekbol amúgy egész jól el lehet különíteni, ahogy írtad aphtak, etythemak, különböző dermatosisok. A szemeknel kialakulhat uveitis leggyakrabban.

Ízületi érintettség is gyakori, azzal H állsz?

Sipolyokat láttak?

Differenciál diagnosztika szempontjából a belsipolyok jelenléte jó irány.

Gyulladás miatt stenosisok is előfordulnak, testsúly csökkenése, B12 hiány - anaemia... Tehát minden malabsorptios probléma... :/

Elég nagy koruljarast igényel a dolog... Arra gondolok, hogy az egész gastrointestinalis traktust meg kell nézni, nem elég csak a problémás teruletrol a biopszia.

2021. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ízületi panaszaim is vannak, bár azt nem gondoltam, hogy ezzel függ össze, a gondoltam, hogy a térdem a hegymászás miatt fáj ennyire. A csuklóm is fáj egy ideje, alig bírom mozgatni, arra meg azt hittem, hogy ínhüvelygyulladásom van a gépelés miatt, bár mondjuk korábban is ugyanennyit gépeltem, úgyhogy simán lehet ez is gond.

Sipolyokról nem esett szó, endoszkópián voltam csak, ott nyelőcső-gyulladást láttak és sok apró felmaródást a gyomromban, mert refluxom is kialakult. Tovább nem vizsgálódtak eddig.

2021. febr. 1. 10:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Még kéne azt is nézni, hogy mi derül ki egy rutin vervizsgalatbol, ha már mész vissza, emlitsd az ízületi fájdalmakat is.

Nyombelfekelyed végső soron mitől alakult ki, vagyis mit gondolnak a háttérben?

Én azért szorítok, hogy ne Crohn legyen. Szteroid terápia, bél resecalas nagyon megterheli a szervezetet.

2021. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A nyombélfekély fő kiváltó oka elvileg a rendszertelen étkezés és a stressz volt.

Olyan helyen dolgozom, ahol nem magadnak osztod be az időt, emiatt sokszor nincs lehetőség megfelelő mennyiségű és minőségű kaját enni, így erre valóban nem tudtam odafigyelni.

2021. febr. 1. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Na ezt tökéletesen aterzem.

Ha eljutottal orvoshoz megírod, hogy mit mondott? Kíváncsi vagyok, hogy milyen irányba mozdul el.

2021. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze, köszi az érdeklődést, holnap már remélhetőleg többet tudunk, leírom, mi volt.
2021. febr. 1. 10:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Szívesen, várom! :)
2021. febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Megvoltak a vizsgálatok :)

Vettek tőlem megint vért és beutaltak CT-re, a Crohn felé hajlik ő is egyébként, mondtam neki az ízületi panaszokat, bár a csuklóm tényleg ínhüvelygyulladás miatt fájt, de a térdemre nincs semmi magyarázat.

2021. febr. 2. 10:47
 10/12 anonim ***** válasza:

De jó! :) Nagyon köszönöm, hogy írtál, a továbbiakat is szívesen várom, de az is elég, ha csak a végső diagnózist leirod ha túl vagy rajta.

Szorítok, hogy hamar rendbe szedjetek az emesztotraktusodat. :)

2021. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!