Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyombélfekély és Crohn?

Nyombélfekély és Crohn?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban kezdődtek a panaszaim, jobb oldalon kibírhatatlanul fájt a hasam.

Voltam UH-n, ez egy kb 10 mm átmérőjű gyulladást mutatott ki, nem kezeltek tovább, mert szerintük nem volt semmi bajom.

Júliusban végre egy sebész komolyan vett, gyomortükrözésem volt, itt kiderült, hogy előrehaladott állapotban lévő, súlyos nyombélfekélyem van. Szedtem gyógyszert rá, a fekély elmúlt, de azóta is fáj az egész hasam, aftás a szám ( sosem volt) és tele vagyok viszkető kiütésekkel, időszakosan megy a hasam, november óta folyamatosan hőemelkedésem van.

A véreredményeim legutóbb jók voltak, a CRP-m volt nagyon kicsivel magasabb a határértéknél.

Megyek vissza dokihoz, csak gondoltam, előtte érdeklődöm, hátha van itt sorstárs, akinél esetleg végül kiderült, hogy Crohnos. Ennyi idő elteltével is lehet erre gyanakodni? Volt már valakivel ilyen?


2021. febr. 1. 09:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon megálltak sajnos az események.

A fehérvérsejtszámom és a triglicerid-szintem kicsit magas, ez a két érték magas kb. egy éve. A CT-n egy 2,5 cm körüli haemangiomát találtak, kicsit meg van nagyobbodva a májam és ennyi.

A doki szerint nem kell több vizsgálat, ezek negatív leletek.

Egy colonoscopia azért engem még megnyugtatna, kicsit úgy éreztem, hogy a doki is elég tanácstalan.

2021. febr. 8. 09:55
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz sok vizsgálat, hogy belásd; Crohn-betegséggel van dolgod. Ez egy autoimmun betegség, és annak a jellemzője, hogy más, távoli tüneteket (is) produkál. Már az első gyulladásos tünetnél gondolni kellett volna rá, de sajnos az akadémikus orvoslás ebben a kérdésben egy kicsit le van maradva. Nem a dokik ehetnek róla, hanem a rendszer, de ebbe most ne menjünk bele. A lényeg, hogy akinek egy autoimmun betegsége már van, az nagyon jó eséllyel várhat még egy pár (látszólag ettől teljesen független) tünetet. Az ízületi gyulladás jellemző példa erre. De ilyen az álmatlanság, a hangulatingadozás, a depresszió, a puffadás, a bőr kiszáradása, korpásodás, allergiák, stb. Több mint százféle tünetben manifesztálódhat.
2021. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!