Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik mindenre kiterjedő...

Létezik mindenre kiterjedő orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon fontosnak tartom az egészség megőrzést illetve hosszú távon való megtartását. Valamilyen szinten hipochonder vagyok a ebből következik hogy tartok a betegségektől. Szeretném magam teljeskörűen kivizsgáltatni ,hogy minden rendben van-e a szervezetemmel. Sajnos itt Győrben ahol lakom nincs erre lehetőség. Vagy legalábbis én nem találtam. Létezik ilyen vizsgálat egyáltalán? Vagy mindent külön meg kell nézetnem? Az sok sok százezer forintba kerülne. Pl. rákszűrés is csak egy adott csoportra vonatkozik nem pedig mindenféle rákra. Ha esetleg valaki tud teljeskörű vizsgálatról az segítene?Ha mégsem létezik ilyen akkor milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetnem?Esetleg aki képben van fel sorolhatná


2021. febr. 9. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szűrővizsgálatokat kornak, nemnek és egyéb rizikótényezőknek megfelelően kell végezni az iránymutatások alapján. Egyéb vizsgálatokat gyanú nélkül ritkán végeznek.
2021. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az élet ilyen bizonytalan, a megelôzés fontos (egészséges táplálkozás és sport), de nem éri meg rápörögni ezekre a szûrôvizsgálatokra. (Csak azokra, amik kötelezôek, ahogyan az 1-es írja)
2021. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg csak én reagálom túl?
2021. febr. 9. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetes, ha valakit foglalkoztat az egészsége, de a 2-es válaszban említett életmódbeli tanácsok lehetőség szerinti megfogadásán és néhány javasolt és elérhető szűrővizsgálaton túl sokkal többet nem kell tenni. Ha reálisan nézzük, akkor azt mondhatjuk, hogy a javasolt szűrővizsgálatok szűrik azokat a betegségeket, amiket könnyen lehet kezelni, illetve szűrővizsgálattal idejében felismerhetők, az ezeken túl végzett szűrések vagy azért nem indokoltak, mert túl sűrűn kellene ismételni ahhoz, hogy legyen prediktív hasznuk, vagy nem lenne pozitív hatása a betegség kimenetelére.
2021. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon azt is végig kéne ellenőrizni, hogy azokon az épületeken, amelyek mellett végigmész, rendben van-e a tetőn minden cserép.
2021. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!