Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől hallok ilyen hangokat a...

Mitől hallok ilyen hangokat a fejemben? Segítség!

Figyelt kérdés

Tegnap este random elkezdett szólni a harang a közeli templomban (tudni kell, hogy nálunk ilyen elektromos harang van vagy mi, tehát előfordul hogy néha meghibban) és azóta hallom a fejemben a hangját, néha tisztábban, néha viszont semmit nem hallok. Éjszaka ha elalszom nem hallok semmit és akkor sem ha az udvaron vagyok, viszont mikor rá gondolok folyton ott van a fejemben. Eléggé ilyen kis beképzelős vagyok,mindig attól féltem hogy bekattanok meg ilyenek és szerintem ez meg is történt most :D mióta van ez a vírus, szinte elzárkóztam mert elég könnyen megbetegszem és jah..nem szívesen járok már egy jó éve emberek közé,csak nagyon ritkán.

Gondoltam már arra is hogy igen,ez a magány és a szociális élet hiánya miatt van, valamint hogy skizofréniás vagyok vagy hogy kell azt írni. Anyának is elmondtam,azt mondta majd átmegy csak keveset gondoljak rá viszont mint mondtam is, én mindenbe túl sokat képzelek és félek hogy később emiatt rosszabb is lehet.

Mit tegyek?:(



2021. febr. 14. 11:16
 1/7 anonim válasza:
Nem hiszem hogy meghibbantál, nálam is szokott ilyen lenni. Van, hogy miután szüleim lekapcsolják a TV-t a nappaliban még utána is olyan mintha halványan hallanám, ugyanez szokott lenni harangozással is. Szerintem csak erős a képzelőerőd. Ha koncentrálok akkor el tudom úgy képzelni hogy valamit fogok a kezemben, hogy szinte érzem is fizikailag, vagy el tudok képzelni ízeket. Olyan is volt már hogy úgy megragadt egy dal a fejemben, hogy egy pillanatig nem tudtam eldönteni hogy tényleg hallom vagy csak képzelem.
2021. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem skizofrénia, ne aggódj, másokkal is előfordul ilyesmi. Pedig már kezdtem örülni, hogy valami fasza skizofrén emberrel van dolgunk. :P
2021. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább kényszeres dolog szerintem, de lehet més az se, csak sok volt minden.
2021. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már lassan egy hete tart nálam ez,de nem akar elmúlni..
2021. febr. 19. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyerekem, a te bajod a túl sok szabadidő!
2021. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Leirom neked a szkizofrénia tûneteit; meglehetôsen vàltozatosak, többféle felosztàsuk ismert, leggyakrabban pozitiv illetve negativ tûnetekre osztjuk ezeket. A betegség tûneteinek hàtterében mai tudàsunk szerint fôként a dopamin és szerotonin nevû neurotransztmitter anyagok kûlönbözô agyterûleteken valò egyensùlyeltolòdàsa àll. A szkizofrénia pozitiv tulajdonsàgai közé tartozik pl; hallucinàciòk; inger nélkûl keletkezet észlelések. A betegek leggyakrabban olyan hangokat, elemi zörejeket, zenét stb. hallanak, melyek màsok szàmàra nem észlelhetôk. Elôfordulhat, kritizàlò kommentàlò, vagy parancs jellegû hallucinàciô is, utòbbi esetben a hangok a beteget utasitják.
2021. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen ötös, valóban sok a szabadidőn amit borzasztóan utálok és már azon leszek a héten hogy kimozduljak!

Tehát akkor egyébként nincs semmi bajom (pl skizofrénia) vagy nem kattantam be csak ilyen kényszeres dolog és majd elmúlik?:(

2021. febr. 25. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!