Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat, zenéket hallok a...

Hangokat, zenéket hallok a fejemben! Hová forduljak segítségért, ha a fizikai agyi betegségek lehetőségét szeretném kizárni?

Figyelt kérdés

Pár napja hallok folyamatos zenét tompán, halkan a fejemben. Végig itthon voltam, azt hittem csak a rádió szól, de kiderült, hogy rajtam kívül senki se hallja. Konkrét dalszöveget is lejegyeztem, rákerestem a neten és nincs ilyen dal. A másik pedig, hogy a gondolataimat kimondja egy hang a fejemben. Borzasztó idegesítő, alig alszom napok óta.


Fizikai betegségre is gondoltam, de "jobban örülnék neki" ha skizofréniaszerűség vagy ilyenek lennének. Félek.


Hová forduljak, hol vizsgálják ezt ki? Először a fizikai agyi betegségek lehetőségét szeretném kizárni?



2018. dec. 31. 08:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Neurológiára juss el, ott koponya CT-t, vagy MRI vizsgálatot kérhetnek, ha indokoltnak találja az orvos.
2018. dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem létező zenéket hallasz a fejedben, és utólag le is jegyzed őket, akkor nem agyi beteg vagy hanem zeneszerző.
2018. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos -> neurológia (MR).

Ha ez negatív, akkor pszichiáter.

2018. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Fülzúgásnak is van egy ilyen fajtája, mely hasonló módon nyilvánulhat meg.
2018. dec. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Èn paranoid skizofrèn vagyok es tuneteim kozott ezek is vannak.

En vallasos vagyok (tudom,hogy melyik nap,mikor megszallt egy demon s tudom,hogy ki tette,ereztem,amikor belem hatolt ez a valami)

Ez a "beszelo" a fejemben meg beszelt is hozzam es gunyolodott velem.

Szoval ne lepodj meg semmin.

Egyebkent batran kezeled a leirtak alapjan.

2018. dec. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy skizofrénia vagy régen hallottál egy olyan zenét amit valami utcazenész vagy valaki játszott de nem lett híres szám és ezt az agyad elraktározta a tudattalattidba úgy hogy nem is tudsz róla és fáradság vagy stressz hatására előjön az pedig hogy a gondolataidat hallod az lehet egy erős képzelőerő vagy hasonló hallucináció. De lehet hogy ezeket a képzetedet a felsőbb éned generálja. Először próbáld ezt megszüntetni agykontrollal keress rá! És ha az nem segít fordulj szakemberhez
2018. dec. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Magán pszicháternél kezdeném, úgy is el fog küldeni MR-re ée neurológiára is... de gyanús hogy pszichiátriai probléma.
2018. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban neurológiára menj el! Onnan el tud küldeni vizsgálatra az orvos. Lehet inkább kezdődő mentális probléma. Minél előbb menj el, hogy megkezdhessék a kezelésed.
2018. dec. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én sokszor hallok pl edénycsörömpölést, telefoncsörgést. De csak nagyon halkan, és senki más nem hallja. Főleg akkor hallom, ha meg vagyok fázva.
2019. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Próbáld kipihenni magad de ha nem megy akkor fordulj valamelyik dokihoz (neurológus, pszichiáter), sőt én pszichológushoz is mennék, csak ahogy én tudom az privátban elérhetőbb. Az állami pszichológusoknak nincs rá kapacitásuk, hogy kibontsák a problémád gyökerét.

Ha tartós kezelésre lenne szükséged létezik már nálunk is hanghallók klubja (angol mintára), akkor az orvos után keress fel egy ilyen csoportot is. Ők pciensek akik hasonló problémával küzdenek és szakember irányításával próbálják minél kezelhetőbb szinten tartani a zavaró hangokat.Céljuk, hogy kevesebb gyógyszerrel minél eredményesebbek legyenek az élet minden területén. Több ilyen társaság is van, a googlen ha rákeresel találhatsz egyet amelyiket könnyebben elérheted.

Végül: ha kiderülne, hogy ez schizofrénia azért ne örülj nagyon mert nem könnyű betegség

2019. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!