Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az igaz, miszerint aki átesett...

Az igaz, miszerint aki átesett a koronavíruson, az nagyobb valószínűséggel lesz a későbbiekben tüdőrákos?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam valahol, nem tudom mennyire igaz?

2021. febr. 14. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Minden, amit másoktól hallasz, az igaz. (feel the irony)
2021. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve jelent meg, szerinted mennyi adat állhat erről rendelkezésre?


Rákerestem a két kifejezésre a PubMeden és a Google Scholaron, de az első oldalakon csak olyan cikkek vannak, amelyek arról szólnak, milyen egyedi kihívásokat jelent, ha valaki eleve tüdőrákos és mellette elkapja a Covidot.


A tüdőrák ismert rizikófaktorait felsoroló oldalakon is csak a szokásos szerepel: dohányzás, egyéb rákkeltő anyagok, sugárzás, családi halmozódás lehetséges genetikai okokra is utal.

Vannak cikkek, melyek szerint egyéb rizikófaktorok fennállása esetén (például dohányosok) nagyobb az esély rá, ha tüdőgyulladáson esnek át.


Szóval, ha valaki dohányzik, és a koronavírust súlyosabb formában kapja el, akkor LEHET hogy nő a tüdőrák esélye. De nem biztos.

2021. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
A tüdőrák az esetek többségében áttét. Tehát van mondjuk egy vastagbél daganat, ami még nem okoz tünetet, és van egy áteresztő bél szindróma, ami szintén tünetmentes. Jön a vírus, mint ismeretlen fehérje, az immunrendszer csúcsra járódik, s a molekuláris mimikri hatására autoimmun folyamat indul be, ami viszont annyira legyengíti az immunrendszert, hogy a rák szabadon terjed. Ilyen módon esetleg elképzelhető a dolog.
2021. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen hülyeséget még sosem hallottam🤷‍♂️🤷‍♂️
2021. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Én is csak egyszer, azért kérdezem.
2021. febr. 14. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Dehogyis!Csak ijesztgetés és nincs is tudományos alapja sem.
2021. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Kb napi 5 ora BBC World Service es angol nyelvu hirfogyasztas utan mondom, ilyenrol egy budos szot nem mondott senki.

Hegek vannak a tudon, maradando, vagy esetleg kesobbiekben javulasnak indulo valtozasok, de nem, nem. Tudorakot max fake news-on vizualizalnak.

2021. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!