Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki másnaposan ébredve...

Ha valaki másnaposan ébredve azonnal alkoholt iszik, nagyobb valószínűséggel lesz alkoholista?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm másnaposként ébredés után közvetlenül "alkohollal gyógyítja magát", miután előző nap vagy 6-8 féle italt összeivott.

Ez számomra azért fura, mert mindig azt gondoltam, ha az ember másnaposan alkoholra gondol, az csak fokoazz rosszullétét, nem tud még csak gondolni sem alkoholra...

Olvastam olyan elméletet,hogy aki másnaposan is képes alkoholhoz nyúlni, annál különösen fokozott az alkoholizmus kialakulása.



2019. jan. 25. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Az már rég alkoholista...
2019. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
Nyilván könnyebben elkaphatja a gépszíj azt, akinek van gusztusa rögtön másnap reggel folytatni, de alapvetően nem ilyen technikai részleteken múlik, hogy valaki alkoholista lesz-e. A legtöbb alkoholista a kezdeti stádiumban nagyon jól megvan anélkül, hogy reggel inna.
2019. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ez ennyi infó alapján nem megítélhető.

Fiatalabb koromban, egy egy átmulatott éjszaka után, én is szívesen lecsaptam egy unicumot, mert jól esett. Utána pihi.

Mégsem lettem alkoholista.

Kérdés, hogy milyen gyakran, és mennyit iszik, az alkohol hatással van-e az életére, vagy tudja uralni a dolgot.

Ha, pl hetente-kéthetente egyszer, kicsit elengedi magát, másnap "gyógyítólag" lehúz pl egy unicumot, azzal semmi gond, a májnak ugyan nem tesz jót a hirtelen sok pia, de bőven tud regenerálódni.

2019. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alkoholnak fájdalom csillapító hatása van, tompítja az idegeket, a fájdalom és a rosszullét kevésbé érződik.

Ezért isznak rá sokat másnap.

Erre mondják hogy kutya harapást szőrével.

2019. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. Régen bulik után én is egy pohár sörrel indítottam a napot hogy ne pusztuljak meg. Nem kívantam de segített a másnaposságon. Ma már nem iszom alkoholt. Nem azért mert alkoolista lettem hanem ez olyan mint a legó. 10 évesen jópofa volt. Ma már nem vonz.
2019. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!