Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért küldtek idegsebészetre?

Miért küldtek idegsebészetre?

Figyelt kérdés

Neurológus küldött előző héten, voltam mr-en, azt mondták minden rendben csak egy kisebb ciszta van amivel nem kell foglalkozni. Először nem is említette az idegsebészetet, csak mikor egy vérvétel miatt hívtuk. (Ő azt mondta mondta előbb is). Szerintetek mi lehetett? Tudom hogy meg kellett volna kérdezni a doktorurat de amikor hívtuk sietett el valahova most meg nem érjük el. Kicsit aggódok.

21/L



2021. febr. 15. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Azt nem írtad, hogy miről készült MR.

Koponya, gerinc? Hol található a ciszta? Mekkora? Említette a neurológus, hogy okoz (vagy a jövőben okozhat) bármi problémát? Tünetek esetleg?


Elképzelhető, hogy konzultált pár kollégájával és úgy ítélték meg, hogy azért mégiscsak mutassák meg egy idegsebésznek. Ez még nem jelent automatikusan műtétet. Maximum legyen egy olyan idegsebész, aki tud Rólad, hogy a későbbiekben mégis kellene...de bízzunk benne, elég ha csak megnézi a felvételeket.


Ha kérsz időpontot, akkor emlísd meg, hogy neurológus küldött és van friss MR felvételed. Az egy nagy pirospont, ha úgy mész oda. Talán hamarabb is kapsz időpontot. Bár az lenne a legjobb, ha a neurológus megbeszélne egy idegsebésszel külön egy időpontot.


Alapvetően tényleg nagyon nem kell aggódni. Az önmagában nem jelent gondot egy ciszta, inkább az elhelyezkedése a lényeg. Mondjuk olyan nagy, hogy az agy 1/4ét kitölti és tüneteket okoz vagy a gerincen/gerincben van és zsibbadást, fájdalmat okoz.


Tudok olyat pl akinek teljesen gerincsérv de utaló tünetei voltak, és egy borsónyi kis ciszta nyomta az ideget. Konzervatív kezeléssel (torna, masszázs stb) elmúlt neki. Később pedig teljesen felszívódott.


Szóval nem kell izgulni. Ha nagy lenne a baj, a neurológus már akkor sietve küldött volna tovább, amikor először látta az MR-t.

2021. febr. 16. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Koponyáról készült. Azt mondták a ciszta nagyon kicsi és teljesen jelentéktelen, ezért nem értem én sem
2021. febr. 16. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!