Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történt velem??? Káprázó szem.

Mi történt velem??? Káprázó szem.

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem látomás volt, távolról kerülöm az ilyet. Sem nem néztem olyan filmet, amitől halucinálnék, sem nem tudatmódosító zenét nem hallgatok. Részeg sem voltam. Adrenalin sem dúlt bennem. Továbbá nem gondolom, hogy magas,vagy alacsony vérnyomásom lett volna.

Keveset aludtam az éjjel, de jelen pillanatban nem éreztem kialvatlannak magam. Étel volt bennem, tehát éhes nem voltam.

Úgy 5 percig térdelő munkát végeztem, majd felálltam és tettem 3-4 métert és csillogó, fel-fel villanó foltok (folt, amolyan homályosak voltak, de fénylettek) jelentek meg többnyire a bal perifériámban. Néztem ide, néztem oda és láttam őket. Úgy 0,5-1,5mp-ig lehetett látni minden egyes villanást. A jelenség 7-12mp-ig tartott. A vége felé már csak kevesebb és kisebbeket láttam és ekkor már nem voltak homályosak, hanem éles alakjuk volt. Alkalmanként az elején 6 vagy 10 darabot is láthattam folyamatosan. Úgy 10-20cm-re voltak egymástól, de semmilyen rendszer nem volt benne. Az elején hirtelen történt, egyből sokat és nagyokat láttam.


Korábban többször is történt olyan, hogy a bal szemem egy adott pontján (kieső periférián) néhányszor egymás után villanást láttam. Akkor az nagyon pici volt és nem volt homályos. Az előtti éjjel is keveset aludtam.


Remélem elég részletes ahhoz, hogy valaki tudjon erre mondani valamit.



2021. febr. 16. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, ez teljesen normális, nem kell aggódnod. A pontos megnevezését nem tudom, azt majd egy okosabb ember megteszi utánam. Csak annyi, hogy mindannyiunkkal megtörténik ez.
2021. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! A leirt jelenség elég pontosan illik a migrén egyik tipusàt bevezetô auràra ( migraine ophthalmique).Az aura észlelését nem kiséri szûkségszerûen fejfàjàs, létezik un. migrén nélkûli aura is. A hàttérben az agyi erek àtmeneti, enyhe keringészavara àllhat. Többszöri ismétlôdés utàn érdemes neurològust felkeresni.
2021. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az agyi erek gyenge keringése vagy keringészavar elég esélyes, mivelhogy nem sokat mozgok és a fej körüli izmaimat sem igen használom.


1-es! Köszönöm!


Azóta megfigyeltem, hogy csak akkor van ilyen vagy ehhez hasonló (gyengébben jelentkező tünetem), amikor kialvatlan vagyok.


Igyekszem változtatni alvásomon.

2021. febr. 28. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!