Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomás fiatalon?

Magas vérnyomás fiatalon?

Figyelt kérdés
24 órás vérnyomásmérés kezdődő magas vérnyomást jelzett.(Estenkent ritmuszavaraim vannak ebből kifolyólag). 1 hét múlva megyek kardiológushoz. Néha úgy érzem hogy belegondolok egy megtörtént/meg nem történt eseménybe, hogy annyira beleélem magam hogy érzem magamon hogy felmegy a vérnyomásom, nyugtalan leszek. Ilyen létezik? Sajnos nagyon sűrűn fordul is elő. Az orvos azt mondta lehet gyógyszerrel kéne beállítani már most. Menjek bele,vagy inkább valami pszchiologus irányba kéne menni? 18/F
2021. febr. 16. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A gyógyszert jó lenne elkerülni. A vérnyomáscsökkentő szedése negatív hatással van a férfierőre, ezt gondolom hogy nem szeretnéd, főleg ilyen fiatalon. Beszéld meg a kardiológussal, de én életmódváltást javasolnék inkább, sok sporttal, főleg kardióval ami stresszoldó, jó hatással van a keringésre. Mellette fokhagymakúrát is csinálhatsz, az is segít levinni a vérnyomást.
2021. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha már most veszélyesen magas a vérnyomásod, akkor fogadd el az orvos által javasolt gyógyszert. Ettől még el lehet és el is kell kezdeni az életmódterápiát is! Csak addig is kell a gyógyszer, nehogy maradandó bajod legyen - de ha az életmódi módosítás is elég hatásosnak bizonyul, akkor utóbb a gyógyszert el lehet hagyni. Az ne legyen, hogy egyszer fölírják és utána nincs rendszeres kontroll. Ha nincs még otthon vérnyomásmérőd, vegyél, és tanuld meg helyesen használni (felkarosat vegyél, azok pontosabbak).
2021. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van itthon vérnyomásmérőm. Ha tényleg nyugodt vagyok akkor általában olyan 125t mérek. Csak az a baj hogy nekem nagyon ritkán van olyan. Tényleg feszült vagyok folyton. Legtöbbször amikor mérem olyan 135 körül van.

A 24 órás mérésen Nappali(Aktív időszak) átlaga 128lett (a szisztémás), Egész napos átlag 122. Éjszakai 110. Ezek a magas érték alatt vannak. Csak mondta az orvos hogy nézte és volt aznap 3x olyan hogy 1-2 óráig magas volt (140-150) pedig tényleg nem csináltam semmit, csak ültem és gépeztem. Azt mondta egy kezdődő magasvérnyomásnak nézi, mert ez a határvonal kb, és azt mondta hogy még nem állítja be a gyógyszert elősszor menjek el a kardiológushoz

2021. febr. 16. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Meglátjuk akkor majd hogy mit mond a kardiológus, de nekem ezek még nem tűnnek közvetlen életveszélyes értékeknek. Szóval a helyedben megpróbálnék eget-földet megmozgatni, hogy gyógyszer nélkül is sikerüljön levinni. Ha sehogy se megy, akkor így még mindig kevesebb gyógyszer fog kelleni. Ha mellékhatások jelentkeznek, akkor meg lehet próbálni másik gyógyszert.
2021. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Az elsőre semmiképpen ne hallgass! Agyvérzéssel, félig lebénulva se lehet dugni!

Arról nem is beszélve, hogy manapság olyan készítmények állnak rendelkezésre, melyeknek nincs erekciót befolyásoló mellékhatásuk. Ez a Ratkó-gyerekek hülyesége, mert a szociban volt kétféle gyógyszer: a Betaloc meg a vízhajtó, és attól nem állt a cerka.

2021. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!