Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas pulzus fiatalon?

Magas pulzus fiatalon?

Figyelt kérdés

90-100 közötti pulzus mennyire normális? Persze nem mindig ennyi, de mostanában, az utóbbi pár hónapban sokkal gyorsabban ver a szívem, sokszor érzem is a szívdobogásomás, nehezebben veszem a levegőt, néha szédülök, fáj a fejem. Akármikor mérik a vérnyomásom iskolai vizsgáltok alkalmával mindig azt mondják hogy normális, egy kicsit magas. Még általánosban küldtek el kardiológiába szívritmus zavar miatt, de kiderült pár vizsgálat után hogy valójában semmi baja a szívemnek.

Ezek az érettségi előtti hónapok nagyon stresszesek, naponta 1-2 órám van maximum amit magamra fordíthatok, egyébként tanulás a napom nagy része, meg persze egyre inkább idegeskedés, mint az emberek nagy részének ebben a periódusban.

Nem tudom hogy ez a stressz okozza-e, vagy hogy rászoktam a kávéra (nem olyan erős és nem is iszok minden nap, csak amikor kell az ébren maradáshoz), de ebben a pár hónapban elkezdtem észlelni ezeket a tüneteket, nagyjából nyáron kezdődött.

Például ma is mértünk itthon vérnyomást, 110/80 volt ami teljesen normális, csak a pulzus lett 98, ami 18 évesen szerintem elég magas.

Vagy ez még a normális értékbe esik? És mit csináljak ezzel, azon kívül hogy a kávét mellőzöm?



2017. nov. 27. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj miatta, ez teljesen normális.

Olyannyira, hogy valaki mindig ezen a pulzuson él.


Ha 110-120 fölé megy nyugalmi állapotban, tartósan ott marad, és még csak meg se érzed, na az utal szervi bajra.

Inkább kezdődő pánikbetegség, de ezen fölösleges stresszelni, mert az is jól kezelhető minden orvosság nélkül.

2017. dec. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tankönyvek szerint a pulzus 50-100 normális...nekem is mindig 100 körül van...nekem azt mondta a kardiológus hogy szokjak le a cigiről és kezdjek el sportolni (még nem próbáltam ki h hatásos e )
2018. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!