Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Candida + más bakteriális...

Candida + más bakteriális fertőzés szájban?

Figyelt kérdés

Valaki jár hasonló cipőben?

Évek óta tartó kellemetlen szájszag keseríti meg az életem, soha egyik orvos se foglalkozott a lepedékes nyelvemmel ezidàig.

Ugyanis már nem csak szájszag a problémám, hanem a fejbőröm is valószínűleg érintett. Hajmosás után 1-2 órára már kellemetlen szagot áraszt a fejbőröm, és az arcbőröm valami alkoholos (aceton???!) szagot.

Mindennapos fejfájás, heti !2-3! migrén. Nagyfokú fáradtság, hiába alszom eleget. Sőt, nem is tudok mindig aludni, rossz az alvásminőségem is. Sokszor a semmiből lever a víz, szédülök.(mindenféle vizsgálaton voltam, biztos hogy a fertőzés okozza ezeket)

Ugye ezek már krónikus tünetek.

Izomfájdalmak a hátamban, nyakamban, tele vagyok duzzadt nyaki nyirokcsomókkal.

Odafigyelek az egészségemre, mert életmódot váltottam. Ecsetelőt kaptam és nystatint. Diétát tartok, de már lassan 1 éve olyan diétán vagyok, amit candidások szoktak tartani, egy kicsit kellett csak finomítani.

Tartok tőle, hogy valami maradandót tett a bakteriális fertőzés! :(

23 éves vagyok, penészes házban nőttem fel... Gondolom ez sem tett jót, már ovis - kisiskolás korom óta vannak tüneteim, de igazán az utóbbi 2-3 évben durvult el.

Elmentem egy maszek háziorvoshoz, akiről sok jót hallottam.

Úgy kezdtem neki, hogy szerintem a bakteriális fertőzés irányába kell elmenni, már írta is a gyógyszert, hogy igazam van és kérte hogy vigyem be az oltásról szóló kiskönyvemet, hogy biztos megkaptam-e minden oltást.

3 féle baktériumot is megállapított a számban.



2021. febr. 17. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A candida az gomba.
2021. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rákot kizárták?


Mert duzzadt nyirokcsomók, izzadás, annak is a tünetei.

2021. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

,, Rákot kizárták? "


Igazából ezen a vonalon nem indultam el, de ennyi idő alatt szerintem simán kiderült volna és már el is vitt volna.

Szoktam vele poénkodni kínomban, hogy lehet az vagyok... De az gondolom már tényleg kiderült volna.

2021. febr. 17. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit kutatni az okot keresve...a gombás lakás hazavágta a szervezeted. Ez sajnos másoknál is előfordul, akik penészes falak közt élnek.

A penész kegyetlen tud lenni.


Jó levegőre lenne szükséged, mint akik a tüdőszanatóriumban élnek. Mindenféle zöldséges vitami saláta javítana talán az erőnléti állapotodon, de jobb ötletem nincs.

Talán annyit jég, hogy az Actimel az ami segít az emásztésben, rendben tartja a gyomrot.


Én és a családom ezt isszuk. Napi egy elég. Ártani nem árt.


A szájszagra, lepedékes nyelvre ajánlom a cserszömörcés szájvizet keserűmandulás ízesítéssel..bármi is van a számmal, az reggelre megoldja.

A szájszagot meg a fogorvos, még akkor is, ha nem érzem hogy van lukas fogam.


Ez utóbbi csak nálam igaz.

2021. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, mióta is van ez?


A ráknál meg cseszheted ha már akkor derül ki mikor szétterjedt.


Én is úgy jártam.

Izzadtam, reggelente úgy ébredtem.

Megduzzadtak a nyirokcsomóim.

Kuldözgettek ide oda míg aztán a kB ötödik orvosnak végre az is eszébe jutott.


S még idejében. Szerencsére.

2021. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Semelyik orvos nem törődik egy sima szájszaggal.

Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam... Paksamétáim vannak a magánorvosi rendelésekről.

Annyit akartam elérni, hogy tegyenek már be egy CT-re vagy valami... Még kikérte magának az egyik orvos, hogy mit képzelek magamról, tudom - e az mekkora sugárzás? Meg hogy beképzelem a tüneteimet! Ezt egy fül - orr - gégész mondta, pedig már akkor is jól látszódott a nyelvem állapota..

Háziorvosom mondta, hogy öblögessek langyos sós vízzel, ennyivel lezavart.

2021. febr. 17. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:

És egy CT mégis mit mutatott volna ki rajtad?


Rendezni kellene a szád gombás fertőzését. Ha az megvan, lehet nézni, hogy a nyirokcsomóid javulnak-e utána.

Millió baktérium van a szádban, kizárt dolog, hogy csak hármat találtak.


“ Úgy kezdtem neki, hogy szerintem a bakteriális fertőzés irányába kell elmenni, már írta is a gyógyszert, ”


Ez a legnagyobb hülyeség, amit csinálhatsz. Nyilván neked jó, mert kapsz olyan gyógyszert, amit kérsz (örül a beteg), az orvosnak is jó, mert még időt sem kell rád szánnia, aztán röhög magában rajtad, hogy majd úgyis visszajössz megint a magánrendelésre, hiszen a gyógyszer úgysem fog hatni. De hát boldogan távozott a beteg a rendelőből, ez a lényeg.


A migrénedet is magadnak diagnosztizáltad?

Sőt, már az is felmerül kérdésként, hogy vajon a nyirokcsomóid tényleg duzzadtak-e, ezt orvos mondta, vagy csak magadnak tapizod?

2021. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mivel van gerincbetegségem is lumbális szakaszon, így a CT elég sok mindent kimutatna, hogy mégis mitől fáj az egész hátam a fejemig! Én azt akartam írni a 3 féle baktériummal, hogy azt 3 félét látott túlszaporodva! Képet esetleg küldjek a nyelvemről, hogy nem poén a helyzet? 🤔🙄

Az orvos tapintotta ki a nyirokcsomókat, én csak szimplán elmeséltem hol fáj hosszú idők óta, és mondta hogy tele vagyok csomóval!

Neurológusnál is voltam, papírom is van róla hogy migrénes vagyok, de ezt már kiskorom óta tapasztalatom szóval légy szíves ne nézz ilyen primitívnek, hogy nem tudom mi az a migrén.... 🙄 Lehet te már eret vágtál volna azért amin én keresztül mentem, időt, energiát és pénzt nem sajnálva... Nem véletlen, hogy sorstársak kommentjeit várom nem pedig az okoskodást!

2021. febr. 17. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!