Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aranyér műtét mennyire hasznos?

Aranyér műtét mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Az van hogy aranyerem van, nem is túl korai stádiumú. Csak 2-3 napja vettem észre a tüneteket, azelőtt azt se tudtam mi az az aranyér, de egy kis utánaolvasás után 2 dologra jöttem rá: egyrészt, hogy el kell menni orvoshoz, másrészt, hogy ha tudom, megműttetem. Voltam is már orvosnál, ahol egyelőre felírattak valami patikás gyógyszert, hozzátéve, hogy ha rosszabbodnak a tünetek, menjek be újra. Azt szeretném kérdezni, hogy a műtét megoldhatja hosszútávon ezt a problémát? Mert az orvos állítása mellett sok weblap azt írja, hogy ez egy "visszafordíthatatlan" betegség, tehát csak tünetmentesíthető, illetve kordában tartható. Ezt hogy kell értelmezni? Mármint az világos, hogy a helyes táplálkozás és életmód, valamint a kenőcsök, gyógyszerek segítik a kezelést, de nem fogják megszüntetni a kialakult aranyeret, de egy jól elvégzett műtét miért nem gyógyíthatna véglegesen? Olvasva a műtéti eljárásokat, nekem úgy tűnik, hogy ezek a gyökerüknél kezelik a problémát (kivágják, elfojtják, elhalasztják a csomókat és normális gyógyulás után olyanok lesznek a szövetek, mint régen), és mondhatni hatásuk tartós marad. Persze, helytelen életmóddal "kiújulhat" a betegség, de ezt nem inkább "újra megjelenésnek" kéne nevezni? Mert van különbség a kettő között. Vagy pusztán a műtét ténye miatt nagyobb lesz utána az esély a betegség kialakulására, az első megjelenés előtti állapothoz képest? Ha igen, mi ez az ok? Ha jól látom, sok kedvező műtéti eljárás létezik(Longo, HAL-rar, lézeres - utóbbit nem sokan ajánlják, pedig láttam véleményeket pozitív tapasztalatokkal) ezek mennyire tartósak? Személyes tapasztalatok jöhetnek! Azért vagyok így rákattanva erre, mert nincs kedvem az ezzel járó szélsőséges körülményekhez való alkalmazkodásra szentelni az életem. Nincs kedvem 20 éves létemre 60 évest játszani. Az életmódomon nem tudok/szeretnék minden tekintetben változtatni, igenis szeretnék mondjuk kondizni, az ülő tevékenységeket persze ahogy tudom, csökkenteném, az egészséges táplálkozást (sok folyadékbevitellel) folytatnám, ahogy eddig is tettem. Az esetleges kis plusz stressz miatt meg nem szeretném, ha minden balansz felborulna, és rohannom kéne szedni a gyógyszereket.

2021. febr. 25. 21:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 2-3 évvel ezelőtt vettem észre magamon, hogy aranyerem van. El is mentem egy sztks rendelésre, ahol a dr.nő írt fel kúpot, és itt meg is állt a történet. Azt mondta együtt lehet vele élni, oda kell figyelni a táplálkozásra, és a megfelelő folyadékbevitelre, hogy ne kelljen erőlködni székeléskor, és nem lesz gond. Ha nagyon zavar kérhetem a műtétet, de semmiféleképpen nem nyáron, hanem télen, kora tavasszal vagy ősszel, amikor nincs olyan meleg, és nem izzad a seb, hogy gyorsabban gyógyuljon.


Ez valamikor május környékén lehetett. Úgy voltam vele akkor majd ősz fele visszatérek a témára. De őszinte leszek, totálisan el is felejtettem, hogy van ilyen problémám, ugyanis ahogy oda kezdtem figyelni a székletem állagára, megszűntek a tüneteim. Most úgy vagyok vele, hogy ameddig nem zavar, fáj, vagy vérzik, addig nem teszem ki magam a műtét adta kellemetlenségeknek.

24L

2021. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 3-4 éve van meg, az utolsó 1 évben kezdett elegem lenni a folytonos kenőcs és gyógyszer vásárlásból. Van rá gyógyteám, egyem a detralexet, van spetrim és kúpom is. Egyszer nem figyelsz oda mit eszel, hasmenést kapsz, bumm, már kint is van megint. Elegem van - ha bátorságot gyűjtök meg akarom műtetni.


Amúgy nekem azt mondták örököltem.

2021. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!