Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Korsakoff szindrómáról van...

Korsakoff szindrómáról van esetleg valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Apukámnál 2 hónapja állapították meg ezt a betegséget. Minden ezzel foglalkozó weboldalt átböngésztem, de a javulási rátákról nem sokat találtam. Érdekelne olyanok tapasztalata akinek a családjában esetleg ismerősei között van ilyen beteg. Köszi

#betegség #demencia #Korsakoff #Beteg a családban
2021. febr. 26. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi okozta neki? Alkohol? Mert kiváltó októl is nagyban függ a prognózis.
2021. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen az alkohol.
2021. febr. 26. 13:38
 3/9 anonim ***** válasza:

"Available data suggest that about 25 percent of those who develop Korsakoff syndrome eventually recover, about half improve but don’t recover completely, and about 25 percent remain unchanged. Some research suggests that those who recover from an episode may have a normal life expectancy if they abstain from alcohol."


Tehat 25% felepul, 50% javul, de nem teljesen, 25% maradando. Ha valaki felepul egy 'epizodbol' es tobbet nem isizk, akkor normalis lehet a varhato elettartama.


[link]

2021. febr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, hogy te is rákerestél és időt szántál a kérdésemre. Inkább személyes tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, hogy ki milyen állapotból milyen állapotra javult mennyi idő alatt, de azért köszönöm.
2021. febr. 26. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Van egy Doktor House rész ahol Korsakoffja van a betegnek.
2021. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, a 3-as jól írja kb a dolgokat

Mindenképpen abba kell hagynia az ivást és változatosan kell táplálkoznia (sok zöldség, gyümölcs), esetleg B-vitamin komplexet lehetne neki adni (mivel B1 vitamin hiánya van), akár folsavat is szedhetne mellé, esetleg más vitaminokat.

2021. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben kösz, voltunk orvosnál tudjuk hogyan kell kezelni ezt a betegséget mit szabad mit nem, szed vitaminokat elsősorban b1 vitaminra van szüksége ezt infúzióban is megkapta 1 héten keresztül januárban. Ezzel a betegséggel konkrétan szembe került ember tapasztalatára lettem volna kíváncsi. Én is utána néztem a neten higgyétek el, az általános tenni valókat én is tudom.
2021. febr. 27. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Kerdezo, bocsi a kordesert, de mint nagy House rajongó kivancsi vagyok hogy a valo eletben is olyanok a tünetek mint a sorozatban?


Tehat memoriavesztes, amit aztán az agya próbál pótolni, de nyilván csak kitalációk?

2021. márc. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor olvassa el a Wikipedian... azert ez eleg erzeketlen
2021. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!