Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidos voltam és most ismét...

Covidos voltam és most ismét nem érzek ízeket/szagokat. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

4 hónapja kaptam el a covidot, ekkor teljesen elment a szaglásom és ízérzékelésem, 2 hónap múlva minimálisan elkezdtem érezni szagokat és ízeket (max 60%-osan és nem minden dologét).


Most 3 hete szintén szinte semmit sem érzek, azt sem amit eddig egész jól éreztem (kávé, baracklé, sütik). Néha ugyanazt a fura, leírhatatlan szagot/ízt érzem majdnem minden ételnél, illatnál, ilyet korábban nem tapasztaltam csak szintén 3 hete.


Ez miért lehet? Már megőrülök tőle!


Lehet újra covidos vagyok vagy ilyen nehezen gyógyulok és visszaestem?


Másnak is volt ilyen?



2021. márc. 1. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Más tüneted van? Ez tényleg érdekes hogy semmit nem érzel.


Én 3 hónapja voltam covidos, 1 hónapig semmit nem éreztem. Aztán fokozatosan tért vissza az ízlelés, később a szaglás. De még most sem a régi. A kedvenc parfümeimet olcsó kölninek érzem, az édességek, csokik nem ízlenek, mert csak valami émelyítő cukros ízt érzek semmi mást.


"Néha ugyanazt a fura, leírhatatlan szagot/ízt érzem majdnem minden ételnél, illatnál" Ez nálam is meg van. Elkeserítő...

2021. márc. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem árt teszteltetned egyet, mert úgy tűnik, hogy az új mutációk ellen nem véd a korábbi fertőzés. Munkahelyemen is van aki másodszor szedte össze. Nem kizárt, hogy részben védett vagy, ezért enyhék a tünetek. Sokkal szarabbnak tűnik az új variáns. Eddig én is leszartam az egész covid hisztit, de most a környezetemben is sorra kapják el az emberek, és nem ritka a komoly tüdőgyulladás 40-es, egészséges embereknél sem.
2021. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez sajnos még annak a hatása. Barátnőm van igyanígy, nem tud mit csinálni, ő is 4 hónapja esett át rajta. Hódi Pamela is erről számolt be egyébként. Ő elment fül orr gégészhez, kapott szteroidos orrsprayt meg sóoldatosat. Na ő meg már vagy 7 hónapja esett át a covidon. Fura, mert mindketten és akkor Te is azt mondod hogy egy kis időre rendbejött majd visszaesett ez a dolog. Neked nem dugul?
2021. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy újra elkaptad, vagy még a régiből van valami hosszabb távú szövődményed, ami most jött ki.
2021. márc. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

Jobbulást a barátnődnek!😊

Dee!!! Nekem is dugul! Főleg reggel, de a jobb orrlyukam egész nap olyan kicsit, mintha be lenne. Eddig nem dugult csak amikor elkaptam, akkor kb 1,5 hétig, viszont az más volt, mert megfázásszerű tüneteim voltak.


Az orrsprayn gondolkodtam és lehet a Nasotason jó lenne (allergiára írták fel nekem régen, meg nekem krónikus nyálkahártyaduzzanatom volt és ezeket szépen karbantartotta), csak van egy 6 hónapos babám, akit szoptatok, így nem mertem iratni receptre (a betegtájékoztatóban azt írják, hogy nincs adat a szoptató nőkről és kismamákról...).


Csináltatok covid tesztet, mert már nagyon aggaszt a dolog a baba miatt (kötőhártyagyulladása van, ami szintén lehet a covid tünet).

2021. márc. 4. 07:55
 6/15 A kérdező kommentje:
Más tünetem az enyhe orrduguláson kívül nincs. A szemem nekem is piros volt 2 napja, mint a kislányomnak.
2021. márc. 4. 07:56
 7/15 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: neked is jobbulást!😊
2021. márc. 4. 07:57
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Orrdugulásod nincs?


Nekem 2016-ban annyira gallyra ment az orrom, hogy agyonra be volt dugulva, vagy nagyon fájt és h felültem ömlött a takony... Sokszor nem éreztem szagokat amikor ki volt dugulva is, csak el volt szűkülve.


Olyan új dolognak mondják ezt a szaglás vesztést... Nekem rengetegszer volt így 2016 után. Nem kell hozzá koronavírus. De már mindent arra fognak. Nekem akkor ez mi az orrommal? Mai napig ilyen.

2021. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fajta szag és ízvesztés más. Ezt csak az tudja aki volt covidos. Nem, nem hasonlít a náthás szaglás vesztéshez, köze nincs hozzá. Nem csak megszűnik, torzul az ízlelés, szaglás akár hónapokra. Egy nátha, orrdugulás után nem fogod másképp érezni a szagokat. Aki nem esett át rajta az ne mondogassa hogy ugyanolyan mint a náthánál. Covidnál orrdugulás nélkül is jelentkezik ez a probléma mert nem a nyálkahártya gyulladása az okozója, hanem a szaglóidegek károsodása.
2021. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Má bocsánat, évek óta vagyok így. Az összes légzőszervem szar, orrom, tüdőm. Konkrétan nem érezném olyankor azt sem ha ömlene a gáz... Azt sem éreztem mikor égett a lábas alatt a tea papírja, csak gyanúsan nagyon lángolt. De tényleg az sokkal kisebb probléma, ha nem kovid által van baja az embernek...


Nem is értem.

Biztos más nem tudhat semmit má és másnak kisebbek a bajai aki nem kovidos csak esetleg pl. rákos beteg szerencsétlen vagy sorolhatnánk...

2021. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!