Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covidos voltam és most ismét...

Covidos voltam és most ismét nem érzek ízeket/szagokat. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

4 hónapja kaptam el a covidot, ekkor teljesen elment a szaglásom és ízérzékelésem, 2 hónap múlva minimálisan elkezdtem érezni szagokat és ízeket (max 60%-osan és nem minden dologét).


Most 3 hete szintén szinte semmit sem érzek, azt sem amit eddig egész jól éreztem (kávé, baracklé, sütik). Néha ugyanazt a fura, leírhatatlan szagot/ízt érzem majdnem minden ételnél, illatnál, ilyet korábban nem tapasztaltam csak szintén 3 hete.


Ez miért lehet? Már megőrülök tőle!


Lehet újra covidos vagyok vagy ilyen nehezen gyógyulok és visszaestem?


Másnak is volt ilyen?



2021. márc. 1. 22:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért háborodtál fel. Erre reagáltam:

"

Olyan új dolognak mondják ezt a szaglás vesztést... Nekem rengetegszer volt így 2016 után. Nem kell hozzá koronavírus. De már mindent arra fognak. "


Nem fognak mindent arra ne aggódj. A te problémádat más okozza.

2021. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

8. válaszoló:

Nagyon sajnálom! Remélem mielőbb helyrejön az állapotod. Nem vizsgáltattad még ki, hogy mi okozhatja? Lehet nagy hülyeséget írok, de ki tudja lehet olyan orrpolip, ciszta, durva orrsövényferdülés állhat a háttérben, amin könnyen tudnának segíteni (bár nem hiszem, hogy ezek kiváltó okok lennének, de a kezelésük lehet csökkentené a problémád).


Csináltattam PCR tesztet, negatív lett.

2021. márc. 5. 07:20
 13/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha még látod ezt, akkor örülnék ha leírnád, hogy azóta mi a helyzet, mert most hasonlóan vagyok én is, ugyanígy 3-4 hónap után jött elő megint... Elmúlik ez magától? :\ Köszi előre is.
2021. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sajnos a helyzet azóta még rosszabb nekem. Már egyáltalán nem érzek semmit ízek terén (áprilisban pl túrós, édes dolgokat éreztem, aztán már csak a lekvárt, de már azokat sem). Szagok terén a brokkolit, karfiolt és az öblítőt megmagyarázhatatlan, fura illatúnak, a babakakit és a kipufogót idegen, édes illatúnak érzem. Azóta Nasotasone orrcseppet használtam és Milgammát szedtem 1 hónapig + pár hétig csináltam a szaglástréninget (3 hónapig kellett volna), de semmi értelmét nem láttam, feladtam... Fül-orr-gégésznél jártam, ő írt valami orr-olajat és valami vitamint, most majd ezeket akarom elkezdeni. Amúgy egy pici orrsövény-ferdülésem, egy pici arcüreg cisztám és egy kis, allergia miatti nyálkhártya duzzanatom van, ezt mutatta ki a CT.


Sajnálom 13-as, hogy neked is hasonló problémád van. 🙁 Neked is visszajött a szaglásod/ízérzékelésed és újra elment? Semmiből semmit nem érzel? Eddig amúgy mennyi mindent éreztél és mennyi idő után jött vissza?

2021. júl. 24. 06:05
 15/15 anonim ***** válasza:

Értem, hát ez így elég durva... Én április elején voltam beteg, de az nem tartott sokáig, talán 2-3 napig lázas voltam, nem éreztem ízeket meg semmit, de utána egyből visszajött. Most kb. 3 hete kezdődött a nagyobb baj, az elején megint nem éreztem egyáltalán semmit, azóta most már ha érzek is ízeket, szagokat, az is elviselhetetlenül rossz. Étvágyam sincs, sokszor enni se tudok..


Nekem a kávé és a hagyma a legrosszabb.. Semmihez nem tudom hasonlítani, korábban nem is éreztem ehhez hasonlót. Áprilisban amúgy nem is voltam benne biztos, hogy covid, meg nem is teszteltek, de így akkor már biztos, hogy covid volt, mert rengeteg helyen olvastam hasonlót, és az a gáz, hogy állítólag nem is tudnak vele az orvosok sem mit kezdeni.. Így marad a várakozás, hogy egyszer majd talán jobb lesz, de eddig semmi javulás.. :(


Köszi, hogy válaszoltál, jobbulást!

2021. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!