Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Savlekötő csak tapasz a sebre?

Savlekötő csak tapasz a sebre?

Figyelt kérdés
Refluxomra elkezdtem savlekötőt szedni, viszont azon gondolkodtam, mennyire hatásos ez hosszútávon? Gondolom ettől nem tűnik el a reflux, inkább csak mintha tapasszal eltakartam volna a sebet. Vagy rosszul gondolom és idővel elmúlhat a lekötőktől a reflux?

2021. márc. 6. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Simán elmúlik tőle. Nekem nagyon durva refluxom volt. Sokáig nem jöttünk rá, mi bajom, fájt a mellkasom, de nagyon, az egész nyelőcsövem, torkom. Kaptam nolpazat, beszedtem az összeset, mire elfogyott (28 nap) teljesen meggyógyultam. A gyomorsebeim is begyógyultak. Nem figyeltem az étkezésre. Ez jó pár hónapja volt, és azóta nincs refluxom. Szóval elmúlik, de akárkinél kijöhet.
2021. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Az nem reflux volt, kedves 1-es. A refluxot a nyelőcsőbe visszaáramló gyomorsav okozza. Az pedig akkor áramlik vissza, ha túl gyenge, vagy kevés a gyomorsav. Minél erősebb ugyanis,annál inkább összerántja a nyelőcső zárógyűrűjét,így annál kevésbé tud visszaáramlani. Rövid távon kétségtelen, hogy enyhülést hoz a savlekötő, de tartós használat nem ajánlatos.
2021. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 amigdala42 ***** válasza:
Nekem is van 2-3 éve refluxom , de utána olvastam a savlekötöknek és úgy döntöttem nem akarom beszedni . Szenvedek is tőle , de utána jártam más megoldásnak is . Keressétek a nektek jó ételt ítalt és sokkal jobb lesz .Tejsavas ,erjesztett dolgokat .
2021. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!