Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Tyúkszem téma. Eltávolíto...

SOS! Tyúkszem téma. Eltávolítottam, vissza fog nőni?

Figyelt kérdés

2-3 hónappal ezelőtt a sok szatyorcipelés miatt a mutatóujjamon lett egy dudor. Pont a hajlatban. Először nem is foglalkoztam vele, gondoltam, majd elmúlik. De nem múlt. Sőt! Kezdett elég zavaró lenni, egyre nagyobb és fájdalmasabb. Utánanéztem a neten és rájöttem, hogy tyúkszem. Vettem rá tapaszt, ami most már a 3. napja volt rajta (4 napot írt), de már annyira zavart a sebtapasz (pénztáros vagyok) és egyre jobban fájt, hogy a most megpróbálkoztam kiszedni csipesszel. Soha nem volt még ilyesmim, még bőrkeményedésem sincs. Megijedtem, amikor egy pici kemény "golyócskát" sikerült kiszednem, de gondolom, ez így szokott lenni... Van még más teendőm? Most a közepe véres, van benne egy lyuk, és eléggé húzódik. Vissza nőhet még majd a tyúkszem?

Segítségetek előre is köszönöm.



2013. júl. 11. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden esetre a sebet fertôtleníteni kell és leragasztani. Azt az 1-2 napot még kibírod. Nálam a leghatásosabb a teafaolaj. A tyúkszem nem szok visszanôni, de vigyázni kell, hogy a bôr nelegyen irritálva.
2013. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Kicsit félek, mert nem tudom, hogy másnál is ez történik-e, hogy egy kemény kis gömböt szednek ki belőle?! Remélem hamar begyógyul. Gondolom, ha ezt kiszedtem, akkor sikerült eltávolítanom rendesen...
2013. júl. 11. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Reméljük sikerült eltávolítani. A 3 nap elég kevésnek tűnik. Mindenesetre hagyd most begyógyulni és figyelni kell. Ha visszajön, akkor újból kell kezelni.
2013. júl. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor várok és figyelek. Most olyan mint ha kevésbé fájna, de lehet csak azért, mert zsibbad. És ha megnyomom, nem szúr. Jó éjszakát!
2013. júl. 11. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:
A tyúkszem az szemölcs, tehát humán papiloma vírus (HPV), amit ha egyszer sikeresen legyőzöl, a szervezeted immunis lesz rá. 60 valahány fajtája van, a szemölcs egy fajta az már nem fog többé visszanőni. Ha kivágással szedik ki visszanőhet, ha lefagyasztod elvileg már nem kellene többet.
2013. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem az egy darab szemölcsöd egy fajta, tehát az már többé nem jön.
2013. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat! Most már szépen begyógyult azóta, még kicsit varas, de úgy látom, sikeres volt az eltávolítás...
2013. júl. 15. 15:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszoló nagy ostobaságot irt, mert a tyúkszem az nem szemölcs! A tyúkszem nem fertőz,az a fizikai nyomásnak kitett bőrfelületen alalkul ki, a bőrkeményedés után! Szóval az egyfajta bőrkeményedés,ami beljebb hatolt a bőrbe. Válaszoló, a tyúkszem újra kinőhet ugyanott is,ha továbbra is nyomásnak van ott kitéve a bőröd. Szóval ne úgy cipeld a szatyrot.
2015. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!