Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ennek a lábbetegségnek a neve?

Mi ennek a lábbetegségnek a neve?

Figyelt kérdés
Perifériás érbetegségem van, DETRALEX-et kell szednem ősszel és tavasszal, ezenkívűl írtak fel harisnyát is. Egy időben nagyon viszketett a lábam szára, szinte sebes volt. Ennek kerestem volna az okát, vagy hogy mit kezdjek vele, és akkor olvbastam egy lábszár betegségről. Nem mentettem el mert engem akkor nem érdekelt, de most már érdekelne mert nálam is jelentkezett. /lehet nem fogom tudni értelmesen leírni, de hátha azért meg lehet érteni!/ Tehát van a lábszár "alja", utána a boka. Nos, a boka fölött a lábszáramon van egy mélyedés, már reggel is épp olyan mint amikor a zokni elszorítja/bevágja a lábunkat. Ez igazából csak a bal lábamat érinti, ő az ami jobban meg is szokott dagadni még a harisnya védelme alatt is. Tehát nem tudom hogy milyen lábbetegség az ami előidézi ezt a bevágást az alsó lábszáron. Ha vészes, ha kell vele foglalkoznom akkor el kell menjek egy magánorvoshoz, de hogy ezt megkérdezzem nem igazán szeretnék elmenni. Bízom benne hogy lesznek ötleteitek, amit előre is köszönök. Mindig a trombózisoktól félek, ezért is aggaszt ez a jelenség, ami már volt a jobb lábamon is.

2021. márc. 7. 19:31
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudjuk ezt így, orvos kell lássa, ez lehet ödéma is, ami sok mindentől lehet. Szedsz valamilyen szív gyógyszert? Lehet érbetegség is.
2021. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1/1! Ez nem állandóan van, orvoshoz pedig elég nehéz eljutni. Sajnos ide pedig képet nem lehet felrakni. 20 éve szedek ritmuscsökkentőt, tehát az nem befolyásolhatja. Inkább érbetegség, ezért szeretném tudni a konkrét nevét hogy olvassak róla. Köszönöm..
2021. márc. 9. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!