Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Házi gyógymódok?

Házi gyógymódok?

Figyelt kérdés
Szombat óta nyeléskor fájt a torkom, de a barátoméknál voltam és, hogy ne szenvedjek bevettem egy fájdalomcsillapítot. Már azt hittem el is múlt tőle, de ma reggel iszonyatos nyelési fájdalomra ébredtem ami kisugárzik a fülembe is. Belenéztem a torkomba és szó szerint undorító az egész tele van hatalmas fehérfoltokkal. A korlátozásokat én úgy értelmeztem most orvoshoz se lehet menni illetve amúgyis ő csak antibiotikumot írna fel mert sajnos az orvosomnak mindenre az a válasza, amit én utálok. Mi lehet ez és valaki tud rá valami jó házi gyógymódot?
2021. márc. 8. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul értelmezed, és erre már tényleg antibiotikum kell.

Hívd fel a háziorvosod.

2021. márc. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Meleg, sós vizes gargalizálás.
2021. márc. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 üveg csípős házi cseresznyepaprika kiöli.
2021. márc. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gömbicica ***** válasza:

1. ne utáld magad! fájdalomcsillapitot tök felesleges bevenni.

MInt fentebb irták sós vizes gargalizálás nagyon jó.

Lehet kapni virostop nevü száj (van orrba is) sprayt. Arra figyelj hogy a készitmény sprays változatát el ne hozd. Van, -volt?- forgalomba amin egy pici kar szerüt kellett elforditani és ugy a szájba torokra fujni. Ez utóbbi a jobb. Az első szintelen, izetlen minthhha nem lenne benne hatóanyag. Én a patikusomnak megmutattam mi a különmbség. elképedt.

Egyébként bemész a gyógyszertárba, gyógyszerész biztosan tud segiteni.


Ha más formában közelitjük meg a problémádat, akkor milyen helyztben voltál, amikor esetleg nem tudtál kimondani valamit, visszafojtottál magadba valami mondandódat, akár csak azért mert nem lett volna illő kimondani....

Tehetsz a nyakadra kék szinü sálat is.

A fájdalomcsillapitókkal pe dig csak óvatosan. Meg a neocitrán és társaival is!!! ez utobbi patikában is árulható drog. Gyógyszerész infoja!!jobb hangulatra derit, fájdalmat csillapit,elfedvel magát a problémát :(

Ha végképp pocsékul vagy. akkor telefonálsz a házioirvosodnak elmondod a panaszaidat, és ir egy E receptet, amit TAJ kártyával kiváltasz a patikába.

2021. márc. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gömbicica ***** válasza:

ami még bevethető, gyömbér, citrom, méz, lilahagyma, C vitamin, van gyógyszertárban, drogériákban meghülés elleni teakeverék... szóval széles a paletta. Lázcsillapitot is csak akkor vegyél be ha magas. 38-ig ne! hagyd a szervezetedet gyógyitani.

JAH! éséé pár nap ágynyugalom, gyakori!! szellőztetéssel.

Hagynod kell saját testedet regenerálódni.


Persze lehet bevenni lázcsillapitót fájdalomcsillapitót aztán uzsgyi megy tovább az élet, de nem ajánlanám.

2021. márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! Fel éven belül 2x volt tuszos mandulagyulladasom. Az a fehér az genny kérlek. Abszolút nem vagyok ellene a házi gyogymodoknak és nem vagyok az antibiotikum kúra mellett, ha nem muszáj, de ez most nagyon az a kategória. Hívd fel a haziorvosod és mondd el neki, hogy gennyes a torkod.


Házi gyogymodokkal és idohuzassal még nagyobb fájdalmaid lesznek.

2021. márc. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!