Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ekcémás bőrre van megoldás?...

Ekcémás bőrre van megoldás? Bevált gyógymódok? VALAKI SEGÍTSEN!!

Figyelt kérdés

A probléma tavaly ősz végén kezdődött el. A testemen piros viszkető foltok jelentek meg. A karomon, hátamon, lábamon, kéz-lábfejen, a TALPAMON, az egész testemen foltokba.. száraz,viszkető,piros foltok. Elmentem bőrgyógyászhoz 1 órát vártam rá majd 5 perc vizsgálat és 5 perc recept nyomtatás után (komolyan) semmit nem mondott mitől lehet, meddig tarthat, SEMMI HIÁBA KÉRDEZTEM csak receptet írt fel. Annyit tanácsolt a végén ne zuhanyozzak sokat. Na most kezdjük ott hogy férfi vagyok izzadok dolgozok napi 10 órát muszáj vagyok mindennap megmosdani.. a foltok egyre jobban zavarnak ahogy hozzá ér a ruha irritál. Illatszer mentes tusfürdőt használok most már, illetve szoktam kenni bepanthennel a foltokat. Nincs változás most már 3 hónapja. (24/F)


Valaki bármi tanács? Hasonló cipőbe jár valaki? Van rá egyáltalán megoldás?


Így is szégyenlem magam miatta lassan lekerül a vastag ruha nagyon csúnyák a karomon a foltok kellemetlenül érzem magam miatta nem hiányzik hogy mások is kérdezgessenek megbélyegezzenek.


Köszönöm!



2021. febr. 17. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is ekcémás vagyok,ezzel kezelem:Aknemycin 20mg/g külsőleges oldat,külsőleges oldat applikátorral,50ml,ez van ráírva az üvegre,ez folyékony,bekenem vele a bőrömet,hagyom hogy megszáradjon és utána kenőcsöt kenek rá,most annak nem tudom hogy mi a rendes neve,már elfogyott,kidobtam.Kerek tégelybe van,fehér színű és a papírján pirosak a betűk,gyógyszertárba lehet kapni,most jelenleg Nivea Soft frissítően hidratáló krém,Jojoba olajjal és E-vitaminnal,ez is kenőcs,fehér kerek tégelybe van ez is,ezt használom.De ezt csak nagyon vékonyan szabad csak fölkenni,nem vastagon,mert ha vastagon van,nem tudja rendesen beszívni a bőr,és a maradékot lekell törölni,és így kárba megy.Ennyit tudtam segíteni.
2021. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kezemen jött ki régen és a Dermovate barna-fehér színű (van zöld is de az nem vált be annyira) krémet kaptam rá, a tünetekre jó volt. Sajnos vényköteles.
2021. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előzőhöz:Nekem azt mondták,hogy ez soha nem fog elmúlni teljesen,ha kezelem,akkor nem fog látszódani,de megszűnni sosem fog sajnos.Ez lehet hogy mindenkinél örökérvényűnek számít,lehet hogy nem,és csak én vagyok ilyen szerencsés.Lehet hogy embere válogatja,ezt nemtudom.
2021. febr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as,az 1-es-hez kapcsolódik.
2021. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg a CBD olaj/krém is jó rá.

Én az usamedical termékeit használom (nem ekcémára),de van más gyártó is.

2021. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már ha valamelyiktektől csökkenne ez a viszketés az sokat segítene. Köszönöm!
2021. febr. 17. 23:17
 7/8 anonim ***** válasza:
6.:Szívesen!
2021. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia,

nekem gyógyszertári kenőcs van kkiírva rá, szteroidos krém. Illetve van egy gyógyszertári testápolóm is hozzá.


De ha éppen ezekhez nem jutok hozzá akkor az elocom krém is nagyon sokat segít, bár mindenképpen használj valami hidratálót is utána, mert szárítja a bőrt nagyon.

2021. febr. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!