Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez tüdőgyulladás?

LakatosAnonymus kérdése:

Szerintetek ez tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés

[16/F]


Sziasztok.

KB. 2 hete estem át a covidon.

A minap hideg levegőn kissé túlhajtottam magam, így ma reggelre elkezdett elég kínosan fájni a jobb hátsó fele a hátamnak. Izomlázban reménykedek, mivel aznap rengeteget dolgoztam és emeltem. Nem izzasztottam magam brutálisan, csak picit sok hideg levegőt szívtam. Szerintetek lehet belőle tüdőgyulladás? Covid után elég nagy a valószínűsége. Itthon tudnám kezelni, ha nem vészes? A hátfájáson kívül semmi tünetem. Kérlek nyugtassatok meg, de mondjatok igazat. Előre köszönöm.


Amúgy mennyi az esélye, hogy lélegeztetőgépen fogok meghalni a g**ibe?



2021. márc. 8. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Köhögsz? Van lázad? Alig kapsz levegőt? Fetrengsz, döglődsz? Ha ezek nincsenek, akkor valószínűleg nincs aktív tüdőgyulladásod, viszont valami tüdő szövődményed lehet, ami megérhet egy tüdő röntgent.

Próbáld kímélni magad 2 héttel egy COVID fertőzés után!

2021. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rögtön a legrosszabra gondolni. Lehet hogy csak a hideg levegőtöl, megfázott a hátad. De ha fáj akkor jobb lenne megnezetni orvossal. Amúgy a covidnak úgy hallottam van szövődménye, lehet neked a hát fájás
2021. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1


"Köhögsz? Van lázad? Alig kapsz levegőt? Fetrengsz, döglődsz? Ha ezek nincsenek, akkor valószínűleg nincs aktív tüdőgyulladásod, viszont valami tüdő szövődményed lehet."


Édesapámnak semmilyen tünete nem volt hátfájáson kívül, mégis ma reggel aktív tüdőgyulladással diagnosztizálták. Úgyhogy? :(


Kösz a választ.

2021. márc. 8. 23:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd túl magad az a lényeg.
2021. márc. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Az utolsó mondat azért rohadt viccesre sikeredett.
2021. márc. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A Covid utohatasa egeszen sokaig is tarthat, es sokaknak a hetkoznapi egyszeru feladatok is meg terheloek fiatalon.

Lelegeztetogepre az kerul, aki meg mindig akut Covid beteg. Ha ugymond gyogyult lettel, csak ez az utohatasa.

Ha megengedheted magadnak, akkor kimeld a tested.

2021. márc. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#4

Miért?


#5

Ok, köszi.


#6

Ok, kösz neked is!

2021. márc. 9. 10:02
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
#5. 😁
2021. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Áruld már el... Szerintem k**vára nem vicces, de mindegy. Csak nem tudok rájönni mi bajotok a mondattal. xd
2021. márc. 9. 10:10
 10/12 anonim ***** válasza:
A tartalma nem vicces, de a stílus, ahogy megfogalmaztad :'D Ez a meghalok a g*cibe xD
2021. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!