Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen mellkasi fájdalom mitől...

Ilyen mellkasi fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nagyjából pontosan a mellkason közepén szoktam fájdalmat érezni, a gyomromnál valamivel feljebb. Amik vannak gondjaim: 4 éve történt velem több trauma, azóta nem tudok rendesen aludni, csak altatóval, és rengeteget stresszelek, eleve ilyen voltam mindig is, de 4 éve méginkább. Nő vagyok, 39 éves. Ezeken kívül nincs semmi bajom, az orvosom szerint a testtartásom miatt lehet, gyengék a tartó izmaim. Kérdeztem, nem lehet-e a stressztől, azt mondta nem. Semmi egyéb tünetem nincs, de én félek, hogy nincs-e valami más bajom.. nemrég csináltunk vérvételt, mindent megnézett, minden rendben van (B12 vitamin hiányom van egyedül, arra kaptam gyógyszert). Voltam tüdőszűrésen, minden oké. Voltam szív ultrahangon, minden oké. Gondoltam arra, hogy gyomorfekély, de arra azt írják, az étkezésekkel van összefüggésben, nekem pedig független tőle, ha nem eszek nem fáj jobban, ha eszek akkor se. Főleg akkor szokott fájni, ha este az oldalamon fekszek sokat, napközben nem jellemző. Még azt figyeltem meg, hogy ha erőlködök, akkor érzem a fájdalmat, pl ha háton fekszek és fel akarok ülni. Valakinek nincs esetleg hasonló fájdalma?
2021. márc. 10. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Okozhatja stressz (kiváltképpen ez a leírtak alapján), reflux, lehet mozgásszervi eredetű is. Mivel mozgásra fokozódik, lehet mozgásszervi eredetű. Egészséges étkezés + testmozgás csodákra képes, mind testi, mind szellemi értelemben.
2021. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és szerinted erre milyen testmozgás lenne hatásos?
2021. márc. 10. 19:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fiatal nőknek legjobb egy kis jógával, pilatessel, túrázással, biciklizéssel kezdeni. Mondanám az úszást is, de az most kilőve. Aztán találni kell egy sportot, amit szívesen csinál az ember. Most rengeteg online óra van, bár tudom otthon egyedül nem olyan, engem se visz rá úgy a lélek. Nekem a szorongásomra a futás meg a heti 1 jóga nagyon jó volt. Meg kell erősíteni a core izmokat és nyújtani is, ha van túlsúly, akkor azt elveszteni is jó lenne. Csodásan leszel.
2021. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Túlsúly egyáltalán nincs, talán még rám is férne pár kiló. Néha szoktam ellipszis tréneren tekerni, de sajnos sokszor lusta vagyok.. de megpróbálom rendszeressé tenni. Köszi a tippeket.
2021. márc. 10. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Hagyd el az altatot, es kezdj el sportolni. En megertelek, mert en is hasonlo tipus vagyok. Dr a mozgas nekem segit.
2021. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minden vágyam az altató elhagyása, csak nem tudom hogy kéne, mert anélkül 3 órát tudok csak aludni. Elkezdtem csökkenteni már, de nem alszok többet magamtól:(
2021. márc. 10. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportolni kezdesz, jobban fogsz tudni aludni, mert legaraszt es levezeti a feszultseget. :)
2021. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké próbálok valamit rendszeresen mozogni:) egyébként pont most rendeltem egy eszközt hozzá, már csak használni kéne:)
2021. márc. 10. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!