Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » COVID_akik nem oltatják be...

COVID_akik nem oltatják be magukat, miért nem?

Figyelt kérdés
csak 50-es korosztály válaszát várom.

2021. márc. 14. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Mert fölöslegesnek tartom...

Nélküle is megvagyok, vírus kezdete óta semmi tünetem nincs.

Meg amúgy is ha elkapnám, nem halnék bele meg családomon is már átment rajtam kívül. ÉS ők már be vannak oltva.

Nem fogom beoltatni magam csak úgy majd ha kötelező lesz akkor is kijátszom az utolsó pillanatig.

23L

2021. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
1.bocs most láttam hogy csak 50-es korosztály :D...
2021. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Mutánsok vigyázzat.
2021. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Mert nem vagyok egy bohóc, aki úgy táncol, ahogy mások fütyülnek.

52/F

2021. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Igaz, csak 48 vagyok...

Én szeretném, de a betegségem miatt nem tehetem. A covidba meg belehalhatok. Most estem át rajta enyhén, szerencsém volt. Mivel az antitestek valószínűleg bennem jóval rövidebb ideig maradnak meg, elkaphatom újra, meg újra. És nem biztos, hogy legközelebb is ilyen szerencsés leszek.

2021. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Másfélszer 50-es vagyok. Szerintem jobb az, ha átesik a betegségen az élő szervezet és megtermeli a saját ellenanyagait. Az elmúlt 5 évben én több, pontosan nem diagnosztizált vírusbetegségen estem át, volt olyan, amelyiknél azt hittem, hogy belehalok, alvadt vért köptem. Ki tudja, lehet, hogy covid is volt köztük. A háziorvost nem tudtam tavaly már elérni, de idén se sikerült, a körzeti ügyelet nem volt hajlandó fogadni, sőt magánkórház sem. Az alattunk lakó közel 80 éves férfi és 60+-os élettársa is átestek rajta, felépültek. Betartom a karantén szabályait, hordom a maszkot, kerülöm a tömeget.
2021. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Nos én 56 éves vagyok. Azért mert mérlegelem a kovid elkapásának esélyét és sulyos szövődmény kockázatát, és messze nem jön ki annyira félelmetes adat, mint amit a média sulykol. Az oltást viszont ha beadatom, akkor az tutira bennem lesz ellentétben a coviddal, amit akár meg is úszhatok. Viszont amíg nem tudni, hogy hosszútávon milyen hatása lesz az oltásnak, addig nem akarok ilyen kis veszélyért oltakozni.

A másik ok pedig az, hogy erőltetik, amilyen undorító módon meg akarnak róla győzni. Ez nekem bűzlik. Ha valódi veszély lenne, nem kellene ilyen aljas módon eljárni.

2021. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Mert bár idős vagyok, de kutya még nem. Már így is szájkosarat kell hordanunk, kimenni is csak akkor lehet, ha a gazdi megengedi, de oltási könyvem már nem lesz. Ha a jóisten úgy akarja, hogy magához szólit és ennek a covid a módja, akkor úgy lesz, de ezt döntse el ő, ne pedig a politikusok. És megnyugtatok mindenkit, ha beteg leszek, akkor sem fogom elvenni senki elől a lélegeztető gépet, mert nem fogok sem orvost sem mentőt hívni, mert elveszett a bizalom.
2021. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Jó, de attól nem félsz, hogy a fulladás mennyire fáj? Mert én se mentem kórházba 3 hétig, mert akkor még nem volt tiszta, hogy mi lehet, és azt hittem egyszerű influenza. És én csak egész nap fulladoztam, nem kaptam rendesen levegőt, ülve próbáltam aludni, csak azért vártam, mert féltem elindulni, és igazából minden nap más volt, először rosszabbodott, aztán mire feladtam, hogy akkor mégis bemegyek a sürgősségire, reggelre még egy kicsit jobban is lettem, és enni is tudtam valamit, nem csak inni, úgy hogy nem is éreztem az ízét.

Mondjuk, azt nem bánom, hogy erősen fogytam közben, és aztán rámjött a kedvenc régi kötött blúzom.


Igaz, hogy nekem különben is ijesztő volt fulladásra még gondolni is, de azért egész más volt, hogy sokszor nem kaptam levegőt és azt se tudtam, hogy mikor kezdődik, hogy hiába veszek levegőt, nem jön, nem jön, aztán hlistem mégis jön, most meg se mozdulok, mert most jó.


Utólag belegondolva, rögtön az elején orvoshoz kellett volna mennem, akkor nem szenvedtem volna hetekig. És rosszul is járhattam volna, de tavaly januárban még nem tudtuk, hogy mi van.

2021. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!