Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb. 30 év múlva a hallókészülé...

Kb. 30 év múlva a hallókészülék is olyan általános lesz mint a szemüveg az emberek fején?

Figyelt kérdés

Mi okozhatja a civilizációs érzékszerv romlást a szem, a fül és egyebek esetében?


Logikusabb volna az ízérzékelés romlása amennyifélét és amilyen sokat az emberek rendszertelenül zabálnak, nem? Bár annak javítására még nem tudok orvosi segédeszközt...



2021. márc. 14. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Véleményem szerint 30 év múlva sokkal elterjedtebb lesz a BCI (brain-computer interface).
2021. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
83%
30 év múlva chip lesz a fejedben. Ha vak vagy, kapsz "robotszemet" ha süket vagy meg fognak tudni gyógyítani, akkor is ha úgy születtél. (csak ha olyan tempóban fejlődik a technológia mint most)
2021. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Hat szerintem 50-100 eve amikor a banyakban meg a baromi nagy zajartalommal jaro munkahelyeken egyaltalan nem figyeltek a zajvedelemre, tobb hallasserult lehetett, csak nyilvan a kezelesi lehetosegek korlatozottak voltak.

Ugyanez ervenyes a latasromlasra is. Ma mar konnyebben, gyorsabban felismerjuk a problemat, es a megoldasok is kedvezobbek, mint anno.

2021. márc. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nyilván, jó lenne!

De azért jöhet háború katasztrófa mit tudom én..


Azért ha megnézzük a jövőben játszódó filmek megadott dátumait, soknál már meghaladtuk az időt és még nincsenek repülő autók a széles forgalomban, androidok akik helyettünk végzik a hétköznapi munkákat stb.

Belegondolsz hogy a Holdon már évtizedek óta nem járt ember. És a Marsra is csak tolják odább a dátumokat hogy mikor válik reálissá az utazás.

Szóval nagy a technológiai fejlődés de közben van visszaesés is szerintem bármilyen furcsa is.


1960-as évek után én azt hittem hogy az űrutazás az ezredfordulóra már általános lesz - erre milliárdokba kerülő luxus trip még mindig.

2021. márc. 14. 23:24
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Repülő autók sosem lesznek, mert nem biztonságos és teljesen felesleges. Nem filmekből kellene tájékozódni.
2021. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Vagyis repülő autó létezik, de globális használata sosem lesz. Erre sokkal jobb ötletek vannak.
2021. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

'95-ben a programozó ismerősöm azt mondta kb. 10 év és mindenkinek chip lesz az agyában. És még nem sok.

Meg a virtuális valóság is minden embernél széles körben ott lesz.

Akkor ámultam ezeken, de azért annyira nem terjedt el.

2021. márc. 14. 23:29
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted ez a tudomány hibája? Amíg az országok vezetősége inkább háborúkba fektet ezermilliárd dollárokat, addig ne csodálkozzunk, hogy nem lépünk előre. A tudomány önmagában nem fejlődik, csak ha támogatjuk azt. Ez van, ha politikusok vannak a hatalom élén, nem pedig tudósok (bár Kína sokkal jobb ebből a szempontból, látszik is).
2021. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Békefenntartásnak hívják és a terrort előzik meg vele. Pont akkor törne ki háború, ha nem fektetnének ebbe milliárdokat a nagyhatalmak. Lásd Ukrajna helyzetét, ahol pontosan ez történt. Légy szíves ha nem értesz valamihez, akkor legközelebb ne azzal példázódj.
2021. márc. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja egyébként a hadi fegyverkezés kifejezetten jót tesz a tudományos fejlődésnek. A hidegháborús verseny a két nagyhatalom között indította el az űr fokozott felfedezését. A II. VH. rengeteg haditechnikai találmánnyal szolgált, amit a polgári élet átvett.. pl. monitor, tv.


Persze egy őrült mondhatja hogy háborúk kellenek technikai fejlődéshez. Békés versenyben is fejlődhetnének a dolgok.


Aztán meg lássuk hogy egy birodalom széthullása háborúk által mivel jár: a Római Birodalom technikai vívmányait kb. 1,5 évezred után sikerült csak túlszárnyalni- az 1. ipari forradalom révén. Ami azért elég figyelmeztető jel, a pusztulásra.

2021. márc. 15. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!