Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet komolyabb bajom ha...

Lehet komolyabb bajom ha lefogytam 50 kg-ról 45-re pár hét alatt?

Figyelt kérdés

Egy ideje nem eszek sokat, szinte semmit mert nem kívánom a kaját.

Bármit is eszek abból is csak pár falatot tudok megenni aztán ennyi, még a kedvenceimet se bírom enni nagyon.

Mostanában mivel itthon vagyok ezért átalszom a nap nagy részét és olyan este 5-6 fele ébredek és semmit nem nagyon csinálok utána max gépezek meg egyebek de néha vissza is fekszek, mert nagyon álmos vagyok de este utána fenn tudok lenni hajnali 5-ig is.

Meg mostanában elég sápadt is vagyok meg én is látom magamon a fogyást főleg a karjaimon.

Mindig 50 kg körül szoktam lenni, de most bárhogy nézem a 45 kgnál vagyok még sosem voltam ennyi és a barátnőm is észrevette, hogy lefogytam főleg az arcomnál.

Mostanában sokat sírok is ok nélkül, unalmasan telnek a napjaim mert elveszettem az állásomat nem rég pedig nagyon akartam volna oda menni de nem vált be.

Mondjuk tényleg nem ok nélküli mert alig eszek igaz de sosem fogytam még le ennyit pedig én alapból nem vagyok nagy evő.

Lehet más bajom is vagy csak az étvágytalanság miatt van ez?

23l



2021. márc. 15. 05:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg egy kialakulóban lévő depresszió okozza az étvágytalanságot, és hát az ugye fogyaszt. Próbálj meg naponta tornázni 10-15 percet, akár youtube-on található gyakorlatokkal, illetve szedj D vitamint és magnéziumot, az segít.
2021. márc. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben alakítsd vissza a nappali ébrenlétedet.

Ezzel az étkezés is ezen része rendeződik, mert alapvetően nem reggelizik, ebédel, vacsorázik senki sem éjjel. Az éjjeli műszakban dolgozók sem.

Én is depresszióra gyanakszom.

Napközben foglald el magad aktívan. Ha elsőre nem megy, legalább jelölj ki magadnak 2-3 órát hogy nem ülsz le, hanem tevékenykedsz.

Háztartási munka, főzés, mosás, ha családdal vagy. Ha külön, akkor elmész sétálni, futni, biciklizni. Ha kütyüfüggő vagy, szintén jelölj ki egy napot, hogy nem foglalkozol vele.

Az eleje nehéz, de nap végére meglátod, mennyi minden fért bele a napba.

A normális aktív napirend miatt az anyagcsere is rrndeződik, jobb lesz az étvágyad, többet kívánsz enni, mentálisan is rendbe tudsz jönni.

2021. márc. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

“ Lehet komolyabb bajom ha lefogytam 50 kg-ról 45-re pár hét alatt?


Egy ideje nem eszek sokat, szinte semmit mert nem kívánom a kaját.”


Na vajon mi lehet az összefüggés aközött, hogy nem eszel és hogy fogysz? Biztos valami komoly bajod van...


Viccet félretéve, valóban depresszióról lehet itt szó. A korlátozásoknak köszönhetően egyre többen küzdenek vele. Az előttem szólók már leírták, mit érdemes tenned.

2021. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!