Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire komoly ez a korona?

Mennyire komoly ez a korona?

Figyelt kérdés

Kb péntek óta vannak tüneteim, igaz, enyhék. Gyakran köhögök, de nem folyamatosan, fáj a fejem, néha folyik az orrom. Szagokat és ízeket érzek.

Ma csináltattak tesztet, pozitív és még mindig így érzem magam.

Kb 1 hónapja meg voltam fázva (akkor is vettek tesztet, ami negatív lett) és attól betegebb voltam, most ez hogy van?

Mindent nem lehet arra fogni, hogy fiatal vagyok.

25/f



2021. márc. 17. 11:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még mielőtt valaki azt hinné, nem hiszek a korona erejében, az téved: a keresztanyám is ebbe halt bele, pedig nem volt még 60 éves és elhiszem azt, amik a korházakban zajlanak.

Csak egyszerűen nem értem. Egyik ember beteg, a másik nem. Jó, oké, alapbetegség...

De a keresztanyámnak se volt alapbetegsége.

2021. márc. 17. 11:58
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Immunrendszertől is függ nagyban.
2021. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, eddig is volt azért olyan, hogy egy adott dolog teljesen másképp érintett egyes embereket. Vannak, akik lábon hordják ki az infarktust, más meg azonnal belehal. Sok függ attól is, hogy milyen állapotban van a szervezeted éppen, milyen a genetikád, életmódod stb.
2021. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkinél másként zajlik. Valaki észre sem veszi, hogy fertőzött, valaki belehal. Novemberben kaptam el, 3 napig rosszul voltam, 2 hétre elment a szaglásom. Párom is elkapta, 0 tünete volt.
2021. márc. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Pedig tényleg nagyon függ attól is, hogy hány éves vagy. Ez egy légutakat megtámadó betegség, egy ötéves gyereknek nyilván még egézségesebb a tüdeje, mint annak, aki 90 éve benzingőzt lélegez be. Ha te nem dohányzol, sportolsz, alapvetően egészséges vagy, akkor nyilván nem fog annyira megviselni a covid, mint a keresztanyádat.


Persze ez sokminden mástól is függ, ezek egy részére már rájöttek az orvosok, a többire még nem.

2021. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Anyukám,nővérem koronás volt. Engem és apát 3x vizsgáltak meg és nem mutatta,hogy azok lennénk,pedig egy fedél alatt élünk.

Anyukámnak ment a hasa,nem érezte az illatok 2-3 napig,de ennyi. Nővérem csak az illatokat nem érezte.


Akinek gyenge az immunrendszere az egy nagyobb lázzal is kórházba kerülhet. Időseken,betegeseken nem csoda,hogy ki fog és súlyosabb állapotba kerülnek. De még így is nagyon kevés a fertőzöttek/elhunytak száma. Persze,hogy több a fertőzés az utóbbi időben,mert sokkal többet vizsgálnak,ellenőriznek.


Munkatársam szomszédja egy beteges,idős hölgy volt. Az elmúlt pár évben már nem mozdult ki a lakásból és a szomszédja intézte mindig a bevásárlásokat,rezsit..stb. 84 évesen elhunyt és azt mondták koronában. Megvizsgálták az egész tömböt és senkinél nem állapítottak meg koronát. :) Hogy kapta el akkor,mikor a munkatársam maszkban ment hozzá és fertőtlenített?


Ezzel az egész koronával mind tudjuk ki jár jól: a kormány. Megveszi háromszoros áron a kínai vakcinát és felvásárolja a csődbe ment vendéglátóegységeket.

2021. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#2

Ha számít az immunrendszer, akkor tulajdonképpen bármilyen betegségben elhunyhat az, akinek gyenge az immunrendszere vagy van alapbetegsége, nem kell ehhez covid.

2021. márc. 17. 13:06
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
7, Pontosan, most értetted meg a lényeget. Bár egy kicsit árnyalni kell, nem feltétlen hal bele bármelyik betegségbe egy legyengült immunrendszerű ember, de sokkal jobban megviseli, mint egy teljesen egézségest.
2021. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

De csak osszeall, hogy azert, mert neked, meg pl az en kilencven eves anyosomnak semmi kulonos, attol meg iszonyuan sok embernek korhazi apolast igenylo, maradando karosodast okozo lefolyasu. Es egyszerre annyian betegek, hogy annyi apolo es orvos nincs a vilagon.

Ne legyel mar ennyire egyszeru.

2021. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Es tevedes, nem az immunrendszeren mulik csak, sokkal osszetettebb. Es eros fiatal emberek is kerulnek rossz allapotba, mig anyosom szinte alig el mar, de a Covid alig erintette. O valoszinuleg nagyon kis mennyisegu virusnak lett kiteve.

Ellentetben a teherbe esessel, ahol egy himivarsejt eldont mindent, itt szamit, mekkora adag virus tamadt.

2021. márc. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!