Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akkor ez a koronavírus Magyaro...

Akkor ez a koronavírus Magyarországon is lehet, hogy komoly lesz?

Figyelt kérdés

Ugyebár ez a virus az első hullámkor nem csinált szinte semmilyen pusztítást sem nálunk. 600 ember meghalt akik lehet alapból meghaltak volna. Viszont most sokkal jobban fertőződnek megfelé az emberek. Mint akkor gyakorlatilag amikor az első hullám volt. 210 volt a legmagasabb új fertőzések száma egy nap alatt. Ma pedig 292 új ember fertőzött meg viszont még mindig csak 615 ember halt meg. Május végén volt kb 560 a halott. Tehát azóta nem sok embert vitt el. Szerintetek most az összes fertőzöttek száma vajon elfogja érni a 20 ezret.


Gondolom, hogy sajnos még nem tetőzött a covid második hullám mo-n sajnos. És nem örülnék ha ugyanaz lenne itt is. Mint korábban vagyis ismételten Olaszország, Spanyolország, Hollandia, Anglia, Törökország vagy Belgiumban És gondolom hamarosan megint számítanunk kell a karanténra.


A kormány szerintem nem várja meg azt, hogy 1 nap mondjuk 1000 új fertőzött legyen és csak utána kezd el újra tilalmakat bevezetni. Én igazából annyira nem félek ettől a virustól. És nem akarok én sem semmilyen korlátozást. De pl szerintem max 2-3 hét és megint lesznek rendezvény tilalmak is. Bár itt nem a bulik a legnagyobb bakók. Hanem a strandokon több mint ezer ember megfordult. Illetve a határokat már 1 hónapja lekelett volna zárni.


A rendezvényekről a létszám korlátott lekellett volna venni. És szerintem a nyár végi nagy fesztiválok miatt nem lett volna ilyen gáz helyzet. De legalább bővítették volna 1000 főre.


Na meg remélem, hogy akkor az iskolák is bezárnak max 1 hónap múlva. És a csak pár héttel a rendezvény tilalmak enyhítése után engedélyezik őket. Bár mondjuk sajna egy vidéki suliban azért szerintem kevésbé terjed kicsivel. Mint egy buliban.


Az idősek vásárlási sávját is akár most is illendő lenne vissza rakni! Igazság szerint én tudom, hogy ez a virus annyira nem halálos. De gondolom kín szenvedés lehet elkapni. Persze tünet nélkül talán jó is lenne ha sok emberen keresztül menne. Mert akkor imunisak lennénk rá! Viszont azért jó lenne nem elérni a 100-120 ezer beteget és mondjuk 15 ezer halotatt. Bár válságot is akarnak generálni. Mivel ez az egész a népirtásra megy ki. Akkor meg ezután az egész után vezessék be minden országban azt, hogy csak 2-3 gyerekig jár családi pótlék. Mert a virus nem sok embert fog megölni a válság annál többet.


Azt viszont remélem, hogy jövő nyárra már lehet találni. Viszonylag jó fizető munkákat. És eleve azt is remélem, hogy a vakcina. Ami lehet direkt is halálosabb lesz mint maga a vírus. Eltünteti végre a virust. És nem kell a jövő nyarat is úgy végig csinálni mint a tavalyit. De azt is remélem, hogy nagyon komolyan nem fognak rá kötelezni minket, hogy beadassuk. Max egy kis pénz büntetés és kész. De karanténban hiába próbálnának tartani pl engem. Akkor sem adatom be!


Egyébként így a végére. Azért sem félek annyira mert Tolnában lakom. Itt kevés a fertözött.

Na meg Svédország nem vezetett be semmilyen korlátot. Minden maradt olyan náluk, mint volt. Mégsem haltak meg ott sokan. És a fertőzött sem volt sosem annyira sok!



2020. aug. 30. 20:54
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
82%
Nem szeretek ilyeneket mondani, de most jelenleg sajnos azt látom, hogy ezek a korlátozások, amik az első hullámban voltak, megint lesznek, bár remélem ez a helyzet hamar rendeződik, viszont amíg nincs ellenszer / oltás, addig sajnos ez akármikor várható.
2020. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Tömegrendezvényeken marha jól tud terjedni a járvány. Ez nem kérdés. A legnagyobb rúgást a szupertejesztő események adják, mikor egy ember megfertőz pár óra vagy nap alatt mondjuk 100-at. Aztán tesztelj végig egy többezer fős fesztivált. Értem én, hogy fáj a lelkednek, de azért próbáld meg elkerülni a wishful thinking hibáját, mert hosszú távon nem vezet jóra.


Az iskola sokkal kevésbé gáz, mert fix 30 gyerek ül együtt, a folyosókon meg ha maszkban vannak, nagyon kis eséllyel fertőznek.


A halottak száma pár hét lemaradással követi a fertőzötteket (és a fertőzöttek számának ugrása is csak egy-két héttel követi a kiváltó okot, pl. korlátozások feloldását, iskola indulását...)


A külföldiekkel messze nincs akkora gáz, mint amennyire ezt pártunk és kormányunk láttatni kívánja. A határon mintát kell venni tőlük, és amíg nincs eredmény, csak maszkban mehetnek ki, a tömeget, csoportos programokat stb. el kell kerüljék. Nyaralásból hazatérők dettó. Csak föl kéne pörgetni a tesztelési kapacitást, hogy ne tartson egy hétig, mire valaki eredményt kap.


Határzárás helyett a maszkhordást kéne rendesen ellenőrizni. De akkor nem lenne mit rákenni a külföldiekre.

2020. aug. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
96%
Van olyan osztály ahol 36-an vannak, és egyre több helyen lesz ilyen, mert kevés a tanár.
2020. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Jó, de olyan nincs, ahol 500-an lennének. Az egyetemi előadások igen, azoknak én se jósolok most fényes jövőt.
2020. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
35%
Iskolában az a gond, hogy nem tudod a maszkviselésre kényszeríteni a diákot, a tantermekben meg nem tudod őket minden esetben 2 méterre ültetni egymástól, így már valójában mindegy, hogy a szünetekben maszkot visel-e vagy sem.
2020. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

21:21 Na és akkor a strandokat elfelejtetted. Még egy gagyibb termálfürdőben van amikor 500+ fő megfordul. Hát akkor egy jobb strandon ennél jóval több melegebb időkben. Erre a kormány csak azt mondta, hogy oké de ilyen helyen vagy nem sport rendezvényeken betudják tartani az 1,5-2m védőtávot (nem igaz) tömegrendezvényen meg nem mert ott alkoholizálnak, drogoznak.


Én pl szoktak foci meccsekre járni. Volt amikor a győri stadionban egy meccsre több mint 2500 ember beűlt. Szükösen volt aki járkált is. Ott is biztosan láttam, hogy jó néhányan berugtak vagy esetleg drogoztak. Na ott nem terjedt a virus?


A tömegrendezvényeket miért nem engedélyezték? Azért, hogy még jobban tönkre vágják a szórakoztató ipart!

2020. aug. 30. 21:54
 7/11 A kérdező kommentje:
21:53 Na igen.
2020. aug. 30. 21:55
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nyilván a politika meg az ehhez tartozó üzleti érdekek kicsit ellentmondásosak a szabályokkal, amiket másoknak be kell tartaniuk, vagy ami másoknak meg van tiltva.
2020. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

"a tantermekben meg nem tudod őket minden esetben 2 méterre ültetni egymástól, így már valójában mindegy, hogy a szünetekben maszkot visel-e vagy sem"

Nem mindegy. Ha a csak osztályon belül vannak maszk nélkül, akkor fertőzés esetén teszteled az osztályt+a tanárokat, akik tanítják őket. Ha a folyosón is, akkor viszont az egész iskolát tesztelned kell. Nálunk a munkahelyen is hasonló a szabály, a pár fős irodákban nem kell maszk, a folyosókon igen. Érvényesül a Pareto-elv: az idő 20%-ában van rajtunk a maszk, de megelőzöd vele a kontaktusok 80%-át. Egy csoport van, akik összenyitott egész szintet elfoglaló irodában dolgoznak, ők meg nem járnak be.


Focimeccs: ahogy én a szakértői véleményeket olvastam, ott nem azt írták, hogy a többi rendezvényt is engedélyezni kéne a meccsekhez hasonlóan, hanem hogy a meccseket sem, ahogy a többit sem.


Az egyetlen, szerintem nagyon nyilvánvaló és súlyos csúsztatás a védekezésben az volt, hogy folyton a külföldieket próbálták hibáztatni (na jó, a focimeccsek is, meg a "járványügyi" vasúti menetrend). Már az elején is, direkt úgy volt kitalálva a tesztelési séma, hogy garantáltan külföldi legyen az első azonosított fertőzött.

2020. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#9:Ebben a külföldi dologban lehet valami. A mostani bejelentésnél nekem is ez jutott eszembe, ugye kormányzati szinten megint a határ lezárása a legfontosabb, plusz a lényeg, hogy külföldiek ne jöhessenek be.
2020. aug. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!