Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nyáron volt egy betegségem,...

Nyáron volt egy betegségem, amit övsömörnek mondtak (orvosok). Viszont minél többet olvasok róla, annál jobban összezavarodok. (?)

Figyelt kérdés
Most még képeket is néztem, de nem olyan volt, mint a képeken. Egyetlen nagyon érdekes dolgot tudok vele kapcsolatban mondani: a gerincemen a keresztcsont magasságától indulóan volt egy 10-12 cm hosszú "seb", ami balra hajolt. A bal lábfejem jobban meg volt duzzadva és lilásabb volt, mint a jobb. Voltak kiütéseim karon (főleg csukló, alkar magasságban), intim területen, háton. De inkább sebeknek tűntek. És nem annyira fájtak, mint inkább lángoltak.

2021. márc. 17. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ééééés mi a kérdés?:D
2021. márc. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát hogy mim volt. :)
2021. márc. 17. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:

az övsömört a tudomásom szerint a varicella zooster vírus okozza. Nem kell, hogy minden tünet klappoljon.

Láttam olyan orbáncos pácienst, akinek láza nem volt, a bőrpír meg nem égett.

Keresek neked egy protokollt várjál :)

2021. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Várok. :))
2021. márc. 17. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy itthoni gépen vagyok és nem férek hozzá az adatbázishoz:

[link]


Ha esetleg könyvtárba mennél, akkor ezen a linken eléred ennek a folyóiratnak azt a számát, de tovább keresek

2021. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
esetleg még ez megbízható, hogy már a PTE és a MOK a nevét adja hozzá: [link]
2021. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

de amúgy mpst, hogy olvasgatom, amiket írsz orbáncra is hajaz. Mintavétellel el lehet dönteni.

nem volt szarus a bőr felülete?

2021. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Nem, nem volt olyan.

2021. márc. 17. 15:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Még mindig nagyon szeretném tudni, hogy mi lehetett ez. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.


Amit végképp nem értek, hogy miért mondhatta az orvos, hogy "tipikus övsömör". Ha az volt, akkor egyáltalán nem volt tipikus.


Szerintem egy dologból lehet kiindulni: a gerincen lévő sebből. Vagy ilyen gyakran előfordul?

2021. ápr. 13. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!