Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ma megérkezett a védettséget...

Ma megérkezett a védettséget igazoló kártyám, június 22ig érvényes, de ha addig elkapom újra, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Akkor a betegség/karantén időszaka alatt is lesz igazoló kártyám, hogy védett vagyok? Nem túl logikus...


Amúgy tudom valamire használni?? Semmi sincs nyitva.. Ezért szenvedtem 3.5 hetet? Kaptam egy sz.r kártyát,ami semmire sem jó... Azt se tudom, védett vagyok-e... Lehet, hogy nem is.. Nagyon beteg voltam, majdnem kórház lett belőle (a rettentő rossz vérképem miatt).


2021. márc. 17. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözöllek Magyarországon!
2021. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha igazoltan voltál fertőzött (teszteltek is), akkor elvileg 6 hónapig védett vagy és nem kapod el a fertőzést, mert ellenanyagot termelsz. A betegséged már elmúlhatott.

Az én osztálytársam is kapott, aki pozitív volt.

A kártya egyelőre semmire nem használható, de idővel szerintem lesznek előnyei. Csak hetek kérdése.

Én azt sem tartom kizártnak, hogy később a lazításoknál jól fog jönni.

2021. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne? Akkor amíg fertőzöl nem érvényes, ha negatív lesz a papírod, akkor igen, vagy az is lehet kapsz egy új kártyát, ha megint kigyógyultál, egy távolabbi lejárati dátummal.

És ez a kártya max arra jó, hogyha befele akarsz Mo.-ra utazni, akkor tán nem lesz karantén.

Ez ennyi. Nem olyan bonyolult.

2021. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ha negatív leszek? És azt honnan tudjam, mikor vagyok negatív??


Aki munkanélküli, annak nem végeznek 2. tesztet!!!


December 11-től január 4-ig voltam karanténban. Megkérdeztem a dokit, mikor mehetek anyukámhoz haza. Mert nincs 2. teszt, mert nem dolgozok jelenleg.

Azt mondta, január közepe után. De a karantént feloldotta december 29-én!!!

Január 4-én kaptam meg a feloldó emailt.

Ennyit erről...

2021. márc. 17. 22:54
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Ez a kártya arra jó, hogy nem kaphatsz oltást.
2021. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Na mindegy. De kíváncsi leszek, jó lesz-e ez a kártya valamire.


Nekem is jött, a férjemnek is.


És az 5 éves kislányunkkal mi lesz? Ő nem volt beteg, ezért nem tesztelték.

2021. márc. 17. 22:55
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

"Ha negatív leszek? És azt honnan tudjam, mikor vagyok negatív??


Aki munkanélküli, annak nem végeznek 2. tesztet!!!"


Csináltatsz magadnak.

2021. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es tévedés. Ismerősöm 2,5 hónap után újra elkapta. Mindkét esetben voltak tünetei és tesztel is igazolták a fertőzést.
2021. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
5ös! Gyógyulás után 3 hónappal már kaphatnék. Csak még nem vagyok túl minden kivizsgáláson (maradtak nyomai sajnos, pedig egészséges, nem dohányzó 38 éves nő vagyok).
2021. márc. 17. 22:57
 10/14 A kérdező kommentje:
7! Köszi, miből??
2021. márc. 17. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!