Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit gondoltok a holnaptól...

Mit gondoltok a holnaptól érvényes szigorításokról?

Figyelt kérdés

-Milyen gazdasági következményei lesznek?

-Jelentősen visszafog esni a napi új fertőzöttek száma rövid időn belül?

-Hogyan fogja viselni a nép?



2020. nov. 10. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Ezeknek semmi sem jó.. Pár nappal ezelőtt az volt a baj, hogy semmi korlátozás nincs, most meg mindenkinek sír a szája..

Amúgy ezeknek az intézkedéseknek legkorábban 2hét múlva lesz valami látható hatása, bár nem igazán fogjuk szerintem érzékelni, mert már kicsit későn hoztuk meg ezeket az intézkedéseket. Olyan szinten elterjedt, hogy valószínű még 2hét után is növekedni fognak a számok, halálozások. Én egy napi 7000-8000új esetet, 200 halottat reálisnak látok kb sajnos. Valódi stagnálás(tetőpont) valószínű 1,5-2hónap múlva lesz várható, megérkezik a "vakcina" is addigra valószínűleg, de szerintem sajnos ez az év már korlátozásokkal lesz. Talán majd tavaszra enyhülhetnek. Ha szerencsénk lesz, a nyárra viszonylag alacsony esetszám lesz majd. Hogy aztán mi lesz, nemtudni. Ha az influenza halálozását, napi új megbetegedéseket követnénk, ott is elég ijesztő számok jönnének. A vírusok maguktól mutálódnak, és általában a mutálódás során gyengülnek, és ha belegondolsz hogy tavasszal pl napi 100 új megbetegedésekhez volt hogy napi 20halott volt, akkor a mostani napi új 5000 megbetegedéshez a 100, nem egyenes arányosság, csökken a vírus valódi halálozási aránya, több tapasztalat van már az egészségügynek ellene, illetve gyengülhetett is már a vírus. Véleményem szerint, körülbelül 2022-re állhat vissza az élet a normális kerékvágásba, szóval még körülbelül 12-14hónapot így kell eltöltenünk.

2020. nov. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

Már rég meg kellett volna lépni, szerintem még vagy 3-4 hétig emelkedni fog a betegek és halottak száma.

A gazdasági következményei ugyanazok lesznek, mint tavasszal sok ember el fogja veszíteni a munkáját.

A nép hőbörögni fog, mint mindig. :)

2020. nov. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
2-es vagyok: az kimaradt, hogy el tudom képzelni, hogy meghosszabbítják majd a korlátozásokat, mert ha 30 nap múlva feloldják, addigra szerintem nem fog elkezdeni csökkenni a betegszám, meg karácsonykor mindenki megy rokont látogatni, aztán január közepére megint rekordszámú beteg lesz. Igaz, hogy Orbán Viktor addigra ígért vakcinát az eü. dolgozóknak, de mi lesz a többiekkel vajon.
2020. nov. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

A 8 óra utáni kijárási tilalomról az a véleményem hogy kb max 5 %-ot használ, 95 %-ot árt! Összességében nagyon ártalmas, majdnem minden szempontból.

Csak a csoportosulásokat kellene betiltani 8 után, egyénileg lehetne közlekedni pláne a lakóhelyhez közel.

A többi korlátozás nagy része sajnos szükségszerűnek tűnik elsőre. De mondjuk kollégium 2 fős szobákban békésen elvonuló diákok is veszélytelenebbnek tűnnek, mint rászabadítani őket az idős szüleikre. tehát a kollégiumok bezárása növelheti a fertőzést.

2020. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy a besavanyodott emberek mindenhol bulizókat vizionálnak, ezért tapsolnak ha keresztbetesznek nekik, teljesen figyelmen kívül hagyják a nagy többséget aki átlagos életet él.
2020. nov. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szemüveg bepárásodik maszkkal együtt, nem látunk tőle rendesen, ami közterületen veszélyes lehet.
2020. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

- Biztos komoly következményei lesznek. Már így is a csőd szélén vannak iparágak, családok. Ha bezárnak a mozik, éttermek, színházak, edzőtermek, állatkertek, kb minden, akkor belegondolni is szörnyű, hányan lesznek munkanélküliek.

- Szerintem sajnos nem. Más országokban régebb óta jóval nagyobb szigor van, többet is tesztelnek, de mégsem állnak sokkal jobban, mint mi.

- A nép szerintem el fogja viselni. Sok mindent elviselünk (sajnos..) Lesz pár hü*lye Orbánozás, stb., de az emberek be fogják tartani a szabályokat, egyrészt, mert félnek a büntitől, másrészt, mert nem akarnak bekerülni a kapacitás végén járó kórházakba.

2020. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Az iskolabezárás az jó nagy hülyeség volt. Semmi érdemi hatása nincs. Rengeteg országban már hetek óta zárva, eredménye semmi. Kárt annál többet okoz.
2020. nov. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy velem van a baj, de eddig is max. a boltba jártam ki néha. Teljesen jól ellennék itthon a következő/hátralévő (jó esetben) néhány évtizedig. Persze nem mindenkinek végezhető otthonról a munkája, azt megértem. De aki azért sír, mert épp nem tudja éjfélkor hányásig inni magát, vagy a mekiben kajálni, meg kirakatokat nézegetni, azt nem tudom megérteni.
2020. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

"De aki azért sír, mert épp nem tudja éjfélkor hányásig inni magát, vagy a mekiben kajálni, meg kirakatokat nézegetni, azt nem tudom megérteni."



Szánalmas, hogy azt hiszed emberek ezért mennek ki a szabadba, ezért fordulnak elő az utcán, komolyan. Rohadt szánalmas.

2020. nov. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!