Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Arcüreg-gyulladás mivel...

Arcüreg-gyulladás mivel kezelhető eredményesen?

Figyelt kérdés

Volt már műtét, felszúrás, mindig begyullad.

Akár infralámpa tartós alkalmazásával, akár más segítségével, megoldható, kezelhető a gyulladás?

Jó lenne ha nem kellene mindig felszúrni.



2021. márc. 20. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Antibiotikum.
2021. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amoxicillin, 2-3. generációs cefalosporinok, makrolidek, mellé jó az infralámpa, sókamra. Ha meg műteni kell, mert nem javul, akkor fess műtét leggyakrabban.
2021. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is hajlamos vagy az arcüreg gyulladásra, bár műtétig még sosem jutottam. Nekem a dokim javasolta, hogy amikor előjön kiegészítő kezelésként, vagy megelőzésként mossam át az orromat sós vízzel. Ezt úgy kell elképzelni, hogy veszel hozzá patikában egy sós port és magát a készüléket, felforralod a vizet, majd lehűtöd. Feloldod benne a port és átmosni az orrot. Mikor ezt először meghallottam hát elég fájdalmasnak tűnt, de egyáltalán nem az, kicsit kellemetlen de nem vészes. Amikor érzem, hogy kezd előjönni naponta többször is átmosom az orromat és nemis durvul be a gyulladás. Ezt nagyon tudom ajánlani :)
2021. márc. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia nekem a b vitamin mulasztotta el a bordakozi gyumladasomat, szóval sok sok b vitamin! 🤗
2021. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Antibiotikumtól tartok.

Olyan készülékem van, mint amit kettővel ezelőtti válaszadó írt (orrmosó)

2021. márc. 20. 14:38
 6/10 anonim ***** válasza:

5!

És nem használt a készülék?

2021. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
antibiotikum+orrcsepp+köptető egyidejűleg.
2021. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem az infralámpa sokat segít ilyenkor.

Illetve doki mondta, hogy egy jó orrspray többet használ, mint egy antibiotikum.

És fújn, fújni, fújni...a gőzölés is jót tesz.

Ja és sok folyadék!

2021. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3ashoz csatlakozom, orrmosó. Én úgy szoktam, hogy a víz annyira meleg marad, amennyire elviselhető, és a fiziológiáshoz képest dupla adag só van benne. Illetve időnként Ferenc József vagy Hunyadi János gyógyvizet használok, ami kénes. Azt is melegen, tehát 40c nál melegebb. Olyant is szoktam, hogy A Ferenc József vizet orrspray üvegből viszem be, aztán előre hajlok, hogy az arcüreg legmagasabb pontjára is eljusson és rázom a fejem, így a letapadt darabokat, amikben bacik tenyésznek, feloldja. Plusz ilyenkor mometazon Sandoz orrspray t használok, napi 2x1, ezt orvos írja fel ilyenkor. Amikor nagyon súlyos, akkor muszáj az antibiotikum is. De ha az első jeleknel elkezdem az orrmosast, ált.meguszom.
2021. márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is tartok az antibiotikumoktól, de ha egy tűvel vagy késsel közelednének felém, biztos rögtön beszedném inkább.:DDD

Egyébként szoptatás miatt kijöttem belőle gyógyszer nélkül is, sokat infralámpáztam és gőzöltem is, de minden eset más. Egy ismerősömnek a fogimplantátum esett bele az arcüregébe és attól volt állandóan arcüreggyulladása, ezen csak a műtét segíthetett. Sajnos hajlamos vagyok én is rá, ha megfázok és náthás vagyok, általában rámegy az arcüregemre, de elég az is, ha belélegzem a macskaalmot. Ki szoktam jönni belőle antibiotikum nélkül, de mondom, ha fel akarnák szúrni, biztos nem vacillálnék, hogy beszedjem-e. Volt, amikor nekem is csak antibiotikumra múlt el.

2021. márc. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!