Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pozitív lett a CRP vizsgálatom...

Pozitív lett a CRP vizsgálatom eredménye. Van köze az előző kérdésemhez ennek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nekem volt egy ilyen kérdésem pár hete... http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__allergiak__6412092-m..


Majd a háziorvosnak elpanaszkodtam ezt és vérvizsgálaton voltam. A CRP vizsgálat eredménye magas lett az átlagnál... Ez mennyire kkapcsolódhat össze az előtő kérdésemmel?



2015. jan. 2. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A CRP egy gyulladási paraméter, ha emelkedett, akkor gyulladás van a szervezetedben. Elég érzékeny, tehát egy begyulladt foggyökért is jelezhet, amit te még nem is érzel.

Az előző kérdésedhez annyi köze lehet, hogyha még mindig vannak gyomor-bél panaszaid, előfordulhat, hogy van egy gyulladt bélszakaszod, fekélyed. Pl. a gyomorfekély kifejezetten érzékeny a szénsavas üdítőkre. Laktózérzékenység nem lenne összefüggésben a CRP-vel. Orvos mit javasolt?

2015. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok laktózérzékeny meg gluténérzékeny sem!!!

És az orvos majd fog végezni további tesztet hogy ténylegesen mi a bajom??

Vgy másoknál ez hogy volt?

2015. jan. 2. 19:39
 3/8 anonim ***** válasza:
mennyire magas?
2015. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írja a lelet, hanem csak egy csillaggal van bejelölve és mellé pedig az van írva, hogy pozitív
2015. jan. 2. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem kell kiabálni, fogtam, hogy nem vagy laktózos, azért is írtam, hogy az "(ha lenne) akkor se lenne összefüggésben a CRP-vel". Hogy tovább fognak-e vizsgálni, azt neked kéne tudnod, az orvosodtól. Gondolom kérte, hogy menj vissza ha megvan a labor leleted. Ott majd elmondja. Erősen függ, hogy mennyire emelkedett, furcsa, hogy nincs rajta. Ha nem sokkal, simán lehet, hogy csak javasolja a fogorvost, ha sokkal, egész biztos, hogy tovább vizsgál.
2015. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem az összeadás jel, azt jelzi, hogy valami eltérés van és valszeg azt, hogy magasabb, van ahol csillaggal jelzik

ha az van amit gondolok ott egy csillag kicsi eltérés kettő magasabb... egészen a telefonon egyeztettéig, mert azok szoktak lenni a durván magasak


fura, hogy magát az értéket nem írták oda, vagy egy orvosi ambuláns lapon volt, nem a laborodat kiértékelőn?

2015. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a crp a c reaktív proteint jelenti.

bélgyulladásnál megemelkedik.

crohn betegségre utal ha a glutént kizárták.

2015. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Nem kiabáltam csak kiemeltem hogy nem vagyok laktózos...


Elvigeg glutén érzékeny se vagyok...


Azért nincs kiírva az érték, mert nem rendesen pl Sztk-ba vették a vért, hanem a Szívkórházba, mert az gyorsabb megoldásnak tűnt.

Az eredményt meg majd visszaviszem, csak alig tudok elmenni orvoshoz és azért kérdeztem itt először, mert már eléggé be voltam szarva hogy baj van...

2015. jan. 4. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!