Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 17 évesen Érszűkületem lenne? ...

17 évesen Érszűkületem lenne? 1 éve fájdogál a lábam Comb és a térd hajlatomnàl semmi elszíneződés dagadt végtag nincs

Figyelt kérdés

2021. márc. 21. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűbb, hogy izomgörcsről-fájdalomról van szó a te korodban. Ha egy adott izomterület tartósan nem tud ellazulni - okozhat gyulladásos, fájdalmas tüneteket.

Ezekre általában az ülőmunka, iskolásként is a sok ülés, mozgásszegény életmód, vagy ülősport (biciklizés) hajlamosíthat.

Smr hengerezéssel lehet ezt oldani. Bővebb tanácshoz tudni kéne, hogy milyen az életmódod, milyen testhelyzetekben töltöd az ébrenléti órákat, sportolsz-e - és érdemes gyógytornászt, sporttanácsadót (ensport) vagy ortopédorvost megkérdezni róla.

2021. márc. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen mostanság nem nagyon sportolok kocsiba ülve dolgozok és van rajtam kb 5-8kg tulsuly
2021. márc. 21. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Napi fél-egy óra séta is jót tenne kezdetnek. És ajánlom a puha szivacsos smsr henger beszerzését, neten vannak ingyenes videók a használatáról.

Azokat az izmokat, amiket nem használunk, a test leépíti és hosszú távon ez krónikus fájdalmakhoz vezethetnek. De neked gyakorlatilag most kéne megépítened azokat az izmokat, ami aztán 30-40-50 évig tartják a tested. Trx vagy kettlebell a legjobb erre. Ha nem dolgozol rajta, ülőmunkával szép sorban jönnek majd a panaszok, derékfájás, hátfájás, lábfájás, gerincsérvműtétek stb :/

2021. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha rendszeres fájdalmait vannak akkor orvoshoz menj.

Nekem is így kezdődött, de jóval idősebben. Én is izomlazítókkal, még masszázzsal próbáltam.


Az érszűkület nem gyakori fiatalon, de kizárni semmit nem.lehet.

2021. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló panaszom volt, elmentem egy maszek doppler ultrahangra, 17 e. ft volt. Nincs trombózisom, de a vénás billentyűim nem zárnak rendesen.
2021. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Astrix kapszula szokott segíteni.
2021. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az érszükület további jelei a hideg, fehér végtag, minél távolabb, annál hidegebb.

Jele még a lassú körömnövekefés és a szőr kihullása.


Nekem hasonló fájdalmak voltak (már 50 körül), aztán csak egyszer puff, megbénult a lábam, szóval lehet ez idegpálya probléma, de remélem nem az.

Orvost kérdezz azért, de B vitamint is toljál, abból bajod nem lesz (a szúnyog ellen is véd) de lehet a MagnaB6 a legjobb, mert az az izmokat is javítja.

2021. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!