Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hallucinálok?

Miért hallucinálok?

Figyelt kérdés

pár hónapja kezdődött, akkor csak úgy, hogy felébredtem, és nem tudtam megmozdulni.. Rá következő alkalommal már zúgott az egész fejem, hangokat hallottam, elhomályosodott a látásom. Ezek után már hallucinálni kezdtem.. a szemem sarkában láttam egy fekete alakot. Furcsa hogy a szememet be tudom csukni közben. Pár hétre rá azt hallucináltam, hogy a szoba közepén van egy zacskó, és abban mozog valami, és fura hangot ad ki. Elnéztem onnan, majd a falon található képre pillantottam amin egy színész arca van, és az elkezdett felém jönni. Megint zúgást-búgást hallottam, majd valami megfogta a fejem és elkezdett húzni. Ezután “felébredtem” és természetesen az elején említett zacskó nem volt ott a szobában. Majd tegnap éjjel az eddigi legdurvább következett be.. Ismét zúgásra “ébredtem” úgy éreztem hogy szétszakad a fejem. Oldalasan aludtam, kinyitottam a szemem, körülnéztem és egy furcsa alak volt felém hajolva. Gyorsan visszacsuktam a szemem majd éreztem hogy valami végighúzza a mellkasomtól a hasam aljáig rajtam a kezét. Hallottam mentő szirénát, majd azt éreztem hogy leesek az ágyról és elkezdek süllyedni. Majd ezután lebegést éreztem. Eldöntöttem hogy kimegyek megmosni az arcom (persze nem tudtam, ezt csak az elmém találta ki) majd “kimentem” és a folyosón elkezdtem lebegni. Kiszálltam a testemből és láttam kívülről ahogy lebegek. Ezután felébredtem.

Nagyon meg vagyok ijedve.. Nem merek elaludni már egyedül.. Szerintetek mitől lehet ez az egész?



2021. márc. 23. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
kezdődő pszichózis, a legtöbben skizofréniától hallucinálnak. Menj pszichiáterhez, ő ki is zárhatja, hogy az a probléma, és akkor megnyugodhatsz. Ha meg mégis az, vannak rá gyógyszerek, Kezeletlen pszichózissal teljesen debillé fogsz válni, azt nem ajánlom.
2021. márc. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De csak alvásnál jelentkezik ez. Alapjáraton ha fent vagyok nem hallucinálok. Csak mikor elalszom, vagy felkelek.
2021. márc. 23. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, semmi baj, nekem is van ilyen alvásproblémám. Nem vagy elmebeteg.

Ezt alvásparalízisnek hívják. Leginkább a stresszel hozzák összefüggésbe a kialakulását.

Baromi ijesztő, tudom, de mindössze csak annyiról van szó, hogy amikor elalszol, vagy felébredsz néhány percig nem tudsz megmozdulni, csak a szemedet tudod mozgatni.

Egy olyan félig alvó, félig ébrenlévő állapot, amikor a tested izmai még vagy már bénultak ( ami azért kell, hogy amikor álmodsz, ne szaladj, ne mozogj, vagyis ne légy alvajáró), de fejben már úgy érzed, ébren vagy.

Komoly félelem érzet társul hozzá, amit fokoz a bénultság, a "lebegés" érzése.

Ez a probléma az alvás REM fázisához kapcsolódik, vagy ahhoz, amiben álmodunk. Járhat hallási, vagy látási hallucinációkkal. Ettől még félelmetesebb az egész.


Nekem leginkább olyankor jelentkezik, amikor háton fekszek, oldalt már ritkábban. Egy idő után, ha megtanulod elfogadni, jóval kevésbé lesz félelmetes, megtanulhatod felébreszteni magad ebből az állapotból.

2021. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is arra gondoltam, viszont elvileg paralizisnel nem tudod becsukni a szemed, viszont én be tudom. Illetve az egész olyan fura.. Minden héten jelentkezik, ami szerintem elég gyakorinak számít, de csak akkor amikor egyedül alszom.

Lehet ez narkolepszia?

2021. márc. 23. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.

Nem paralizis.

Alvásparalízis. Csak a szemedet tudod mozgatni.

Mostanában sok stressz ért téged? Nekem akkor volt gyakori jelenség.


Nem akarom lekorlátozni a találatokat, javaslom erre a szóra keress rá a googleban, (mármint hogy alvásparalízis.)

Azt gondolom, hogy fogsz tudni a cikkekkel azonosulni az általad elmondottak alapján.

2021. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rengeteget olvastam. Tudom hogy alvásparalízis, csak nem akartam annyit írni. Mindent tudok már erről a dologról, az összes letező oldalt elolvastam. Csak nagyon megterhelő, hogy egyik éjszaka sem tudok normálisan aludni, mert rettegek ettől az egésztől. Imádok háton aludni, viszont emiatt nem tudok, ezért oldalasan alszom, de tegnap még így is “elért” ez a jelenség. Azt olvastam, hogy fél évente 1-3 a normális. Nekem hetente van.
2021. márc. 23. 11:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem mostanában pont hogy nem stresszelek. Nyilván itt a suli, felelések, de ez csak a szokásos és egyáltalán nem mondanám nagymértékűnek. Inkább amiatt stresszelek elalvás előtt nehogy at kelljen elni ujra es ujra ezeket.
2021. márc. 23. 11:06
 8/8 anonim válasza:

Még nem találtam erről szóló cikket, de nekem is ez a bajom, és szinte biztos, hogy a magas vérnyomásom okozza. 18-19 évesen magas vérnyomásom volt, és akkortájt elég gyakran előfordult, hogy erre ébredtem, aztán bétablokkolókkal, és sok kardio edzéssel levittem, azóta szinte sosincs. Ha valami okból kifolyólag pár napig nem tudok edzeni, és kicsit stresszesebb is vagyok, pl vizsgaidőszakban, akkor újra felkúszik picit a vérnyomásom, és gyakran megint előjön vele együtt a paralízis is.


Nem tudom, hogy ténylegesen van-e összefüggés, de egy próbát megér, hátha neked is magas a vérnyomásod, és az okozza, azt meg amúgy sem árt valahogy lejjebb vinni :)

2021. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!