Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a pulzus érték normális?

Ez a pulzus érték normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 fontos dolgot szeretnék leírni minden előtt.


1, pánikbeteg, és hipohonder vagyok.

2, Karanténban vagyunk itthon.

3, Sose volt ennyi, és félek.


Nemrég vettünk véroxigénszint mérőt, amivel meg is barátkoztam. Néha voltak fals adatok, de olyankor az ujjam állt rosszul benne. Aztán indult az őrület nálam. 11 éve pánikbeteg vagyok, és világ életemben nyugalmiban is magasabb a pulzusom, mint másoknak. A véroxigénszint mérő az elején mutogatta is, hogy a pulzusom 90-102 között mozog. Majd egyre lejjebb és lejjebb ment a szám. Most bármikor megmérem 56-69 között mozog, és amikor 60 alatt van sípol, de nem csak a ketyere, hanem én is sípolok olyankor😅.

Kínomban elővettem a vérnyomásmérőt, pedig nagyon nem vagyunk jóban. Mivel a vérnyomásom mindig alacsony volt, a pulzusom magas, így tudott nagyon rémisztgetni, emiatt átpakoltam a másik szobába.

Lényeg a lényeg, hogy megmértem, persze az agyvizem ment felfelé (félek tőle nagyon nagyon), és így mértem 100/72/80 értéket. Ami azért nem rossz nekem.

Aztán a véroxigénszint mérő megint 60as pulzust írt kereken, így újra megmértem: 99/71/82

Egyáltalán nem vagyok rosszul.. De ezt a kis kütyüt ki fogom vágni 🤫


Pánikbetegségemből adódóan eddig mindig attól féltem túlgyorsul a ketyegő, majd kiugrik.. Most meg attól tartok megáll 😅


Tudom nehéz eset vagyok..


Mit gondoltok erről az egészről?

Merjek aludni?


29/N


2021. márc. 31. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A stresz felviszi a pulzust. A pánikbetegségeddel kellene valamit kezdeni.
2021. márc. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60 alatt miért sípol? Nekem a nyugalmi, sőt ücsörgés közben is, mindig 60 alatt van.
2021. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mert 60 - 100 között van a nyugalmi. Figyelmeztet, hogy alacsony. Ma is lement alá nekem. Számomra ez ijesztő, de akinek mindig ennyi megértem, hogy nem ijed meg :)
2021. márc. 31. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:
60 alatt alacsony, 95 meg normális? Nem tartották ezek fordítva az áramköri terveket, mikor legyártották? Na, ilyet sem veszek, egyszer sem tudnám normálisan megmérni, ha állandóan sípol.
2021. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Ismerek egy nőt, nagyon aranyos anyuka, vezet egy blogot, a neve: Érzelmi szobafogság. Ő maga is pánikbeteg volt, de le tudta győzni és most másoknak is segíteni szeretne ugyanebben. Ha szükségét érzed, keresd fel nyugodtan, szívesen beszélget ilyen emberekkel :)

2021. ápr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!