Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másnak is ilyen a pulzusa?...

Judit44maja kérdése:

Másnak is ilyen a pulzusa? Normális érték ez?

Figyelt kérdés
Napközbe 55töl 85ig változik a pulzusom. Éjjel általában 50 54 körül fekve tv nézés közben. A nyugalmi is kb 55 60 nappal ha leülök picit vagy ledölök tvzni. Terhelésre emelkedik. Mozgásra, fizikai munkára.... de ahogy megpihenek visszaáll 55 60ra.A szivem egészséges nincs baja. Ez igy normális vagy alacsony nagyon? Este is volt h csak 52 volt. Nem sportolok 4évig voltam penny marketben ott mondjuk elég sokat cipekedtem pakoltam felért egy kardio edzéssel 2éve szültem azota itthon vagyok. Kérdésem nem e alacsony ez? Vagy az esti érték normális? Meg a nappali? Estetleg van e valaki akinek hasonlo értékei vannak? És ha véletlen egyszer 50alá menne nem történik baj? Jók ezek az értékek? Állandóan mérem mert félek h nagyon lemegy és bajom lesz és nem tudom felnevelni a lányom. Ezen stresszelek mindig. Köszi a segítséget. Pánikbeteg vagyok de szedek rá gyogyszert, csak ettől a pulzustol félek... rem segít valaki.

2017. jún. 6. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem normális.
2017. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Neked is hasonló értékeid vannak?
2017. jún. 6. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt a pulzust még egy élsportoló is rögtön megirigyelné tőled.
2017. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tul alacsony? Nem lesz bajom?
2017. jún. 6. 22:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Hasonló, igen. Nem rég volt rajtam 24 órás holter, éjjel 50-55 pulzus, folyamatos, figyelmet igénylő, könnyű fizikai munka közben 60-as, normál üzemmódban 70-80, kerékpározás közben 120-140.

A Holter az extrasystole miatt kellett, az 1200 db volt egy nap alatt, de ezt leszámítva teljesen jók ezek az értékek.

2017. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Alváskor vagy előtte is tv nézés közben?
2017. jún. 6. 22:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális érték szerintem. Nekem napközben 50-55 körül mozog, estére, nyugodt állapotban sokszor lemegy 40-45 közötti értékre. 2-3 évente járok kardiológiára enyhe szívzörej miatt, amikor ott megemlítem mindig, azt mondják nem kell vele foglalkozni, ez még jó érték. De van olyan élsportoló ismerősöm, akinek 35 körül mozog nyugalmi helyzetben.
2017. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató. Köszönöm
2017. jún. 9. 20:58
 9/10 anonim ***** válasza:

A normál pulzus olyan 70-72, de éjjel, főleg alváskor ennél valamivel alacsonyabb is lehet, ez teljesen normális.

Azt, hogy a nappali nyugalmi pulzus 55-60 körül van, ezt nehéz megmondani ez alapján, hogy normális-e vagy sem.

Van az ún. "sportoló szív" ahol hasonlóan alacsony a pulzus, de egészségesnek tekinthető, de betegségre is utalhat, pl.: okozhatja csökkent pajzsmirigyműködés.


Vérnyomásod milyen? Mennyire vagy fáradékony?

Ha zavar a probléma szerintem elmehetsz orvoshoz biztos ami biztos, de ha alapos kivizsgálás, labor, EKG... stb. után sincs semmi, és egyébként nem érzed rosszul magad, akkor ne izgulj miatta.


Egyébként az sem kizárt, hogy a gyógyszered mellékhatása.

Sőt, talán ezt tartom a legvalószínűbbnek így látatlanban.

2017. jún. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A vérnyomás jó. Kicsit alacsony 105 110 per 60 70. De szerintem is a gyogyszer bár már csökkentgetem. Már elég jól haladok. Ekg rendben volt szivuh is. Hát akk most ilyen majd szépen fokozatosan visszaáll. Ugy látom másnak alapból ilyen. Nem aggódom tovább rajta. Ugyis érzem h mikor tudok csökkenteni és szépen ahogy eddig kis lépésben haladok. Addig meg ilyen és kész nem érzem szarul magam tőle...
2017. jún. 12. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!