Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a gyógyszertárakban kapható Covid tesztek? Volt olyan akinél a teszt negatív volt, ellenben a PCR teszt pozitív? Gyanúsnak érzem magam.

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 14:44
 1/8 A kérdező kommentje:
senki?
2021. márc. 31. 17:01
 2/8 anonim ***** válasza:

kb semennyire


[link]

2021. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Itthoni teszt negatív, másnap a PCR pozítiv! Örjöngünk!!!!Kalap szar az egész!
2021. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as Antigén? vagy antitest tesztet csináltál otthon?
2021. ápr. 3. 10:40
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Antitest az első tünetes naptól számitott legalább 5-7. napon jelenik meg a vérben mérhető mennyiségben. Sőt, van ahol 2-3 hetet ir. Ezért van az, hogy sok helyen nem is fogadják el az antitest tesztet, mint "hivatalos teszt", mert attól, hogy negativ, még bőven lehetsz fertőzött.


Hogy mi értelme az antitest tesztnek? Ha IgG-nél lesz pozitiv, akkor megnyugodhatsz, átestél már rajta, lezajlott és valószinűleg védett vagy. Én oltás után pl megnézném.

Illetve ha háziorvos, mentős néz neked egy antitest tesztet és IgM-nél pozitiv, ami azt jelenti, hogy Most zajlik a fertőzés épp, pozitiv vagy, nem kell a sokkal drágább PCR tesztet elvégezni. Tehát ha IgM pozitiv, akkor pozitiv vagy, de ha nem, akkor nem zárja ki a fertőzést. Mondjuk a pozitiv biztos pozitiv, a negativ meg egyáltalán nem biztos, hogy negativ.

Üdv: egy rezidens

2021. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Az antigén gyorstesztnél pedig elég nagy mennyiségű koronavirusra van szükség a kimutatáshoz, sokkal többre, mint egy PCR teszthez. Egyébként gyógyszertárban szerintem többnyire antitest gyorstesztet árulnak -még-.

Üdv: rezidens mégegyszer

2021. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ. Én antigén tesztet szerettem volna, de már elfogyott. hétfőn hívom a háziorvost, hogy küldjön tesztelőket.
2021. ápr. 4. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es Antigén.(realy tech)
2021. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!