Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerinted milyen lesz a covid...

Szerinted milyen lesz a covid története a továbbiakban? Oltások szama, fertőzöttek száma, nyitás, vagy kötelezővé teszik az oltast, vagy kizsaroljak ahhoz, hogy elhessunk úgy mint regen? Hogy látod te a történetet?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 19:31
 1/7 Hellmano ***** válasza:
84%
Az iskolákat idén szerintem már nem fogják kinyitni csak Szeptemberben. Nyárra mindenki fellélegezhet és élheti a kis életét. Nagyobb bulik nélkül, de kisebb rendezvényekkel lehet, majd szórakozgatni. Szeptemberben elindul az iskola és ha akarják folytatják a 4. hullámmal hónap közepe vége felé, majd eldöntik mi legyen a mutáns sztori elég ütős és ezzel az oltottakat is lehet sakkban tartani nem csak azokat, akik nincsenek oltva. A mutáns szó a kulcs az egész sztoriban (sajnos erre rájöttek).
2021. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Sztem ezt a nyitást ki fogják most erőltetni, ha kell, adatokat hamisítanak. A gazdaság nem bír el több terhelést. Ami meg a többi illeti, hát igen, ha nem lesz oltásod és/vagy negatív teszted, nem mehetsz se étterembe, se moziba, de lőttek az utazásnak és a munkahelynek is.
2021. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Majd vége lesz, ha elfogy az eus pénz. Addig megéri zárva tartani mindent és magasan a kórházakban lévők számát, mert jár érte a járványkezelési támogatás.

Nézd meg, ahol nincs ilyen azok már rég megunták és kezdik újra az életüket.

2021. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Folytatódnak a védőoltások, az emberek egyre jobban bíznak bennük. A regisztrálók száma is egyre nő. Nyáron gyerekeket fognak oltani. Augusztusban beadják azt a vakcinát, amely után kijelentik: Elértük a nyájimmunitást.

Ebbe belezavarhat az indiai vírus. Nem az a kérdés, hogy megérkezik-e, hanem az, hogy mikor érkezik. Bármikor behurcolhatják. Várhatóan valamikor nyáron a kormány megveszi a Sinopharm licencét, mivel a magyar fejlesztések még mindig nem érték el a harmadik fázist. Az első magyar Sinopharm szeptember elsején vállban lesz, benne az elölt indiai vírussal.

Ezután is versenyfutás lesz a vírussal, az újabb és újabb mutációkkal. Felfuttatják a gyártást, hogy két-három hét alatt az összes regisztráltat újra beolthassák. Ebben a fordulóban még többen fognak regisztrálni, zsarolásra vagy kötelezővé tételre nem fog sor kerülni. Elég lesz az ijesztgetés. Vakcinanacionalizmust folytatnak, csak az kap ebből a gyártmányból, akinek magyar TB-je van. Ez vagy sikerül, vagy nem; reméljük, igen.

Jövőre csatlakozik a választékhoz a debreceni és a szegedi vakcina. Bárkit is választanak meg, a saját sikerének fogja tulajdonítani.

2021. ápr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem eltörlik a kötelező nyelvvizsgát 😀 Szerintem egyébként még nem lesz vége.
2021. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell kötelezővé tenni, az emberek előbb-utóbb önszántukból is oltatni fognak. Egy részük azért, mert saját kárán megtanulja, hogy egy SARS vírus nem plüssnyuszi, a másik fele meg az oltásigazolásért. Nyáron már szerintem is a gyerekeket fogják oltani, és azzal is egyet tudok érteni, hogy valamelyik vakcina licensét meg fogjuk vásárolni, ameddig nincs kész a magyar vakcina. Addig itthon gyártjuk.

Az, hogy hány hullám lesz még az függ:

- a kormány intézkedéseitől (hogy zárnak-e idejekorán, vagy késve)

- hogy betartatják-e a szabályokat (nincs elég rendőr, aki betartassa, esély sincs rá)

- hogy az emberek saját jól felfogott érdekükben betartják-e a szabályokat (eddig is ezen múlt 60%-ban az esetszám a fenti második pont miatt.)

- valóban megérkeznek-e a vakcinák, amiket külföldről ígértek

- elérjük-e a 70-80%-os átoltottságot őszig


Szóval a kormánytól IS, az emberek viselkedésétől IS, és a vakcinagyártók szállításai Is befolyásolják.

Ebből mi közemberek egyre vagyunk befolyással: A saját viselkedésünkre. Ha a háromból legalább ez az egy rendesen működik, akkor már elkerülhetnénk az x. hullámot, de ezt még egyetlen nyugati ország nem tudta prezentálni, ha a kormányuk nem vasmarokkal büntette a szabályszegőket, és nem zárt rendesen.

Summa summarum: Rajtunk múlik. Az embereken. Eddig is ezen múlt, kár másra mutogatni.


Nagyon sokáig már nem fog talán mutálódni a vírus, illetve a vakcinák sokkal nagyobb variáns spektrumot fognak tudni kiiktatni.

Szerintem ha minden jól megy, akkor max egy év múlva már csak időszakos oltásra kell majd menni, mint az influenzánál, és már csak kisebb, helyi fellángolások lesznek. Ezért akkora már teljesen lehet nyitni, és megszabadulunk a megszorításoktól.

Én eddig is hordtam maszkot influenza szezonban, szerintem még fogom hordani egy ideig, ha nagyobb tömegbe megyek, de akkora már nem lesz kötelező.

2021. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Tavaly márciusban mondtam; ne legyen Miquel a nevem, ha a WHO nem fog egy jóképű kötelező oltást ránk lőcsölni.
2021. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!