Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valóban megkezdődhet ápr...

Valóban megkezdődhet ápr 19.-én a nyitás?

Figyelt kérdés
Kislányaim is tartanak az iskolák újranyitásától annak ellenére, több hónapja online oktatásban tanulnak az osztálytársaiktól elszigetelve. Mi a férjemmel az eü szektorban dolgozunk, láttunk és hallottunk sok szomorú példát. Ők is tudnak ezekről, épp ezért van bennük egy kis félsz. Természetesen Mi is féltjük a gyerekeket, most nincs itt ennek az ideje, napi több ezer új beteggel. A gimnáziumban, tantermi okatás alatt a maszkhasználata nem volt kötelező ősszel sem, mindenki a saját felelősségére döntött. (Ők hordták..) Nem tartom megfelelő lépésnek, hogy a diákokat visszaengedjék az iskolapadba, hogy aztán újabb megbetegedések forduljanak elő az ő köreikben is. Ki hogyan gondolkozik a nyitással kapcsolatban? Sajnos úgy érzem, hogy mindezek ellenére a nyitás kőbe van vésve.

2021. márc. 28. 12:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
100%
Én is eü-ben dolgozom. Nagyon remélem, hogy nem fognak nyitni. Sok dolgot ígértek már, aminek a felét sem tartották be, szerintem csak beszélnek...őszintén remélem. Ígyis elég sok 40-50 éves ember van lélegeztetőgépen sajnos
2021. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 anonim ***** válasza:
56%
Megértem az aggodalmadat, de észben kell tartanunk azt a tényt is, hogy a távoktatás lényegesen rosszabb hatékonyságú, mint az élőben zajló. Különösen általános iskola alsó tagozatában éri nagy hátrány a gyerekeket, de magasabb évfolyamokon is jelentős a minőségbeli kiesés. Ezért, minél későbbre halasztjuk az iskolák kinyitását, annál nagyobb kárt szenvednek el a gyerekek, mert annál nagyobb lemaradást halmoznak fel. (Azt meg nekem ne mondja senki, hogy nincs lemaradás, mert távoktatásban is meg lehet tanulni mindent, mert közel sem egyforma az átadható tudás.) Szóval itt két érdek ütközik: igen, fontos az idősek és a társadalom védelme a szociális szeparáció által, ezért van helye a lezárásnak és fontos is, de meg kell értenünk az érme másik oldalát is, miszerint a tanulók által elszenvedett tanulmányi hátrányokat is minimalizálni kell. Ez a két effektus áll jelenleg szemben egymással, és az egész világ a kettő közötti optimumot próbálja eltalálni. Ezért én azt mondanám, bár ez csak magánvélemény, hogy egyetértek a fokozatos nyitással, de a fokozat első lépése az oktatás helyreállítása kellene hogy legyen. Minél hamarabb, annál jobb, annak érdekében, hogy a diákok abbahagyják a lemaradás felhalmozását, és helyette elkezdhessék ledolgozni azt. Ezért a válaszom: igen, ha rajtam múlna, én visszaengedném őket áprilisban, sőt, én még addig sem vártam volna.
2021. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/97 anonim ***** válasza:
83%

Hát a tervek szerint "óriási" lesz a nyitás :DDDD


Tehát:

-Kinyitnak az iskolák

-Fodrászok/szolgáltatók stb visszatérnek a "normál" (értsd: bezárás előtti) üzemmódba

-Kitolódik a kijárási tilalom 22 órára.


Tehát azért óriási változásokra nem kell számítani.

2021. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim ***** válasza:
68%
Az egyetemek is??
2021. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon helyes, hogy nyitnak. A számokból látszik, hogy semmi értelme nem volt őket bezárni. A távoktatás a lógásról szól, nálunk is van érintett gyerek, online óra szinte semmi, küldözgetik a linkeket, a diákok meg összecsalják a dolgozatokat. Ez neked hatékony?

Egyébként kérdező, szerinted egy 7 éves számolni-olvasni alig tudó gyerek hogyan tanul otthon a notebook előtt? Egyáltalán ki van vele otthon? Hát az ovissal?

Az megvan, hogy a tinik kint lófrálnak és telibeszarják a szabályokat? Akkor már inkább a tanteremben üljenek tizedannyi ember között. Nem lehet ebben a rettegésben élni, valahol meg kell húzni a határt. Ilyen alapon a fenti sirám mindaddig elmondható lenne, amíg csak 1 covidos is van az országban, sőt 1 bármilyen betegséget terjesztő, mert hátha.

2021. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 anonim ***** válasza:
60%
#5 fejezd be hatékony a táv oktatás
2021. márc. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/97 anonim ***** válasza:
36%

6-os

A nap vicce...

2021. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/97 anonim ***** válasza:
100%
hát... nem azért hatékony ez a online oktatás is itt is tanulni kell és nem lustaság mert van online ora
2021. márc. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/97 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mérvadóak. Azt sajnálom, akinek a gyereke lóg, viszont az diák majd a vírus csitulása után is meg fogja ezt tenni, de szerintem nem szabad senkit se veszélyeztetni. Mocsok kis “dög” ez a vírus, aki elkapja és életét veszti benne már nem tudjuk feltámasztani. Megértem, hogy senkit nem érdekel ez addig, amíg nem közeli barátot vagy családtagot veszít el, de Mi nap mint nap ilyen eseteket látunk. A csonka családok skálája nagymértékben bővül. Fáradunk. A nagy nyitás csak még nagyobb gondot hozna a fejünkre.
2021. márc. 29. 01:32
 10/97 anonim ***** válasza:
100%
#5 fertőződj meg ha neked kell a suli fertőződj meg az iskola jelenleg nem biztonságos és ha kinyissák ez lesz: [link]
2021. márc. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!