Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet covid?

Ez lehet covid?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött nálam, hogy elkezdtem sokat tüsszögni ami néha abbamarad de volt, hogy sokat.

Folyik az orrom és kapar a torkom.

Tegnap elkezdett fájni a fejem és megmértem magam, mert melegnek éreztem magam de tegnap még csak előszöt 36.4 majd 36.7 volt 2 óra múlva.

Fura, mert sosem szoktam beteg lenni sőt lázas is régen voltam.

Viszont ma megmértem és kereken 37.0 volt és még melegnek érzem magam.

Ma volt először ilyen hőmérsékletem egy ideje.

Meg néha émelygek.

Kezd felmenni a lázam lehet?

Bár lehet bármi más betegség, de utoljára konrétan 7 éve kaptam el komolyabb influenza szerű náthát.

Családban érdekes senki nem produkált ilyeneket sőt nagymamám is él és vírul míg nekem hőemelkedésem lett?

Vagy csak eléggé ráparázok?

Nem mondtam még senkinek hisz nem akarom, hogy emiatt idegeskedjenek de ha rosszabbul lennék érdemes csináltatom ilyen tetszet vagy hívjam fel az háziorvosom?

23l vagyok.



2021. ápr. 3. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

A 37.0 nem láz, mégcsak nem is hőemelkedés.

Igen, túlreagálod.

A tüsszögés, és orrfolyás pedig nem covid tünet.

2021. ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Ez mind lehetséges tünete a covidnak...máskor persze simán csak legyintene rá mindenki, hogy nátha, de most épp egy járvány közepén, igen valószínű hogy ez covid.

Még egy-két nap, és kiderül, de sokaknál pont így indult a brit variáns.

2021. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Túlreagálod. Emiatt szerintem felesleges a háziorvost felkeresni. (37-es testhővel semmi gond nincs)
2021. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Brit variáns?

Amúgy mindig 36.0 szokott pontosan lenni a testhőm ezért is lepődtem meg meg.

2021. ápr. 3. 17:33
 5/10 A kérdező kommentje:
3.nem is most gondoltam direkt írtam ha majd rosszabbul lennék de reméljük nem.
2021. ápr. 3. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok. Ha rosszabbul leszel, akkor persze fel kell hívni. (Pl. Ha erős fejfájás/száraz köhögés/láz... is megjelenik) Mielőbbi jobbulást!
2021. ápr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6.köszönöm! :)
2021. ápr. 3. 17:39
 8/10 A kérdező kommentje:
az a rossz hogy a lakásunkban valaki covid megfigyelés alatt tartanak és nem tudjuk ki és hol szóval ez is tök para..
2021. ápr. 3. 17:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Covi esetén is lehetséges az orrfolyás és a tüsszögés. Igazából már kb. bármilyen tünet előfordulhat, mindenkinél teljesen máshogy jön ki a betegség. A láz sincs meg feltétlen covinál, persze a többség lázasodik.

A 37 az nem sok valami. 38 fölött érdemes elgondolkozni, hogy ezt már csillapítani kell.

Nekem a torokfájás gyanús, mivel azt tényleg senkitől nem hallottam még korona esetén. Szerintem nem kell aggódni, egyáltalán nem biztos az, hogy már covis lennél. Viszont azt tudnám tanácsolni, hogy kerüld az embereket arra az esetre, ha esetleg mégis az lennél, és figyeld a tüneteidet. A fejfájás, orrdugulás, orrfolyás, láz, hányinger, köhögés, mellkasi fájdalom, izomfájdalom stb. mind jelző tünet. Érdemes házidokival konzultálni, amennyiben úgy érzed, hogy a korona tünetekből több is fennáll, sőt igazából elbagatelizálni sem kell. Senki nem fog megverni, ha telefonálsz egyet, majd a házidoki eldönti, hogy kell-e teszt vagy sem. Úgysem fog elküldeni, ha úgy ítéli meg.

2021. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem fáj néha csak kapar inkább
2021. ápr. 3. 18:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!