Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóban eszkalálódik a helyzet?

Németvári Kitti kérdése:

Valóban eszkalálódik a helyzet?

Figyelt kérdés
Ti is úgy érzitek, hogy folyamatosan eszkalálódik a helyzet, és egyre több olyan hír érkezik, ami ezt látszik erősíteni? Pl. szinte mindennapos hír, hogy ez meg az a politikus mond valamit, de aztán kiderül, hogy sokkal súlyosabb a helyzet, mint gondolták, és szó sem lehet arról, hogy enyhítések legyenek. Így aztán én úgy látom, hogy nem hogy enyhülne a helyzet, de folyamatosan súlyosbodik, vagy csak én látom iylen pesszimistán a dolgokat?

2021. ápr. 3. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

folyamatosan eszkalálódik a helyzet, de nem azért, mert x vagy y mond valamit, hanem mert töretlen ütemben növekszik a fertőzöttek száma.

a politikusok (különösen a populista fajták) azt mondják, amit az emberek hallani akarnak - akkor is hazudnak, ha kérdeznek.

2021. ápr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire triviális, mi orvos családban hetek óta tudjuk, hogy még egy hónapig eszkalálódni fog a helyzet, aztán, ha kb. 40-50% megkapta az oltását, akkor onnantól kezdve 3 hét, míg kialakul a védettség és onnantól fog erősen javulni.


Illetve az iskolabezárás utántól talán két-három héten belül fog stagnálni a fertőzések száma, de a kórházak ezt vagy még két-három hét késéssel érzékelik, mert addigra kerültek be a betegek.

2021. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A virusnal csak a magyar kormany durvabb.
2021. ápr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eszkalál a helyzet, mert az emberek nagyon fegyelmezetlenek.
2021. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hellmano ***** válasza:
Elég volt csak ma körülnézni a városban az üzletekben a parton...brutális. Távolság tartás? :D Viccel kéremszépen, egymás nyakán álltak az emberek mindenhol. Szerintem a helyzet a következő hétvége felé már még rosszabb lesz majd. Az egész oltási dolog sincs sehogy kivitelezve. A középsulik és a felső oktatás November óta nem működik, talán nem kapkodva most kellene oltani a tanárokat nem ? :D Az általános sulik se működnek egy jó ideje szintén előbb olthattak volna, de helyette kapkodás. Nem, azért, de a gyári melósok meg főleg az eladókat is miért nem lehet előrehozni? Az eladók nagyobb ganéban vannak, mert ott boldog boldogtalan egymás hegyén hátán. Teljesen káosz az egész oltás "terv" A gyerekeket meg oltsák be nyári szünet alatt és akkor láss csodát Szeptemberre meg lesz ott is az immunitás stb.
2021. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!