Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2019 nyarán itt lehetett már...

2019 nyarán itt lehetett már a vírus Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egész nyáron fulladtam, köhögtem, légszomjam volt még fekve is. A háziorvos pszichoszomatikus bajokra gyanakodott, de elküldött röntgenre és légzésvizsgálatra is, ahol azt mondták, asztma gyanús vagyok. Írtak fel spray-t, amit párszor befújtam, de nem segített. Egy tüdődoki rejtett refluxra gyanakodott, kaptam savlekötőt, de egy hónap után abbahagytam, mert minden evés után úgy éreztem, mintha kő lenne a gyomromban, a fulladáson meg nem segített. Fül-orr-gégésznél kb minden hónapban jártam, mindig piros, gyulladt volt a torkom, az orrnyálkahártyám. Volt pár hét, amikor úgy köhögtem, hogy zöld váladék jött fel, akkor kaptam antibiotikumot, ami ezt elmulasztotta, de az alap gondokat nem. Allergiatesztre is küldtek, valamint vérvizsgálatra, sehol se találtak semmit.

Ősszel egyik napról a másikra elmúlt, aztán 2020. januárjában 2 hétre újra visszatért, de megint egyik napról a másikra elmúlt.

Utána jöttek a covid hírek. Még nem kaptam el szerencsére, de azóta is filózom, hogy ennyivel hamarabb itt lehetett már ez a vírus nálunk? Ha igen, így majd 2 év után mutathat még ki ellenanyagot bármilyen teszt?



2021. ápr. 4. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy gyorsteszt kimutatja, hogy átestél-e rajta (az antitesteket).
2021. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A KUTATÓK 2019 SZEPTEMBERE ÉS 2020 MÁRCIUSA KÖZÖTT EGY TÜDŐRÁKSZŰRÉSBE BEVONT 959 EGÉSZSÉGES ÖNKÉNTES 11,6 SZÁZALÉKÁNÁL TALÁLTAK KORONAVÍRUS ANTITESTEKET.

[link]

(Az eredeti cikk nagybetűs, bocsi)

2021. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%
1969 óta van koronavírus.
2021. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2019 tavaszán nekem is 1 napos erős lázam volt, az összes jellemző covid tünetet produkáltam.
2021. ápr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as. Igen, tudom, a koronavírus egy gyűjtőnév. A náthát is koronavírus okozza. Nem fogalmaztam egyértelműen. Én a Covid-19-es típusra gondolok.
2021. ápr. 4. 17:48
 6/12 anonim ***** válasza:

#2


Nem vagyok portfolio előfizető, így nem tudtam elolvasni, csak kérdezem: az akkori mintákat újravizsgálták covid-antiteszttel?


Azért érdekes a dolog, mert több, mint egy %-os fertőzöttségnél, még senkinek sem tünt fel egy járvány.

Vagy megint az "angol tudósok" felfedeztek valami újdonságot. Ja bocs, ezek olaszok.

És akkor mi történt Vuhanban?

2021. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, akkor itt volt-e már, de gyanús, hogy korábban ért ide, mint ahogy hivatalosan jelezték, mert sokaktól hallottam, hogy 2019 decemberében, 2020 januárjában nagyon betegek voltak, és az orvosaik sem értették, mitől.
2021. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Masik csunya influenzatol kulonbozo, de messze nem veszelyes es fertozo virusok voltak akkor. Tobben kerdeztek Europaban. Ha Covid19 lett volna, mindenkepp szeles jarvany tort volna ki sulyos esetekkel is.
2021. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem meghalt a sógornőm 2020 februárjában hasonló tünetekkel, de egyikünk sem kapta el. Akkor influenzára, s szövődményekre gondoltunk. Mi -a többiek- mind kaptunk korábban influenza elleni oltást.
2021. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3-as

Legalább 15000 évet tévedsz.

2021. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!