Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 26 hetes kismmama magas...

26 hetes kismmama magas terhelt cukorral. Szerintetek cukor beteg lettem??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most járok a 26 terhességi hétben. Múlt héten megtortent a cukor terheléses vizsgálatom. Az éhgyomri 5,6 volt de miután meg ittam egy nagy pohár glükózt. És rá egy órára megint meg mérték fel ugrott 20 felé. Ami nagyon magas. Mondjuk közre játszhat hogy aznap reggel nagyon de nagyon ideges voltam!? Előtte még kb 3 hetig cukorba mártott epret ettem minden nap. 😁😓 Szóval volt cukor bevétel rendesen. Sose voltak cukor problémáim. De most adóddok. Ez a 3 dik terhességem nem fordult meg elő ilyen. Holnap megyek a kórházba meg ismételni a terhelést. Remélem semmi baja nem lesz a babámnak. Szerintetek tényleg cukor beteg lettem?

2021. ápr. 6. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hol élsz? Magyarországon nem egy óra múlva, hanem két óra múlva nézik meg és vénás vérből, azaz az eredményről lesz egy konkrét leleted.

A két órás érték 7,8 mmol/l esetén, ill. afelett kóros.

Ha magasabb, akkor igen, terhességi cukorbetegséged van.

Szóval nem igazán értem ezt az egész katyvaszt. Hol a lelet? Mik a konkrét értékek?

2021. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ausztriában élek. Itt egy óra múlva nézik meg. A menet a következő elsőnek is vesznek venabol vért. Ez az éhgyomri érték.Aztan a glükóz szirup és Aztán egy óra múlva mar csak újjbegybol. Nekem ez az érték volt magas. Így maradnom kellett meg egy órát bent. Aztán megint ujjbegybol vették vért. De meg akkor is magas volt. Így holnap kell mennem a kórházba újabb vizsgalatokra.
2021. ápr. 6. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát a 20 az baromi sok, ha valóban annyi lett az 1 órás érték, akkor igen, terhességi cukorbetegséged van. De elég érdekesen csinálják Ausztriában:D
2021. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor kezdhetek aggódni. Sokan mondják hogy a terhesség után el múlik. Ennek vajon mennyi az esélye? Gondolom akkor dietaznom kell majd ha a holnapi eredmények sem stimmelnek. Előre is elnézést de nem vagyok otthon ebben a dologban. Sose volt cukor problemam
2021. ápr. 6. 20:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Terhesség után elmúlik. Viszont 40-60% az esély arra, hogy a szülést követően 5-15 éven belül kettes típusú cukorbetegséged lesz, szóval utána rendszeresen kell kontrollra járni.
2021. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem 8,1től diéta mellé inzulint is kellett szúrnom, nem olyan vészes egyik sem.

Terhesség után nem maradt, csak így évekkel később gyanús, hogy lehet az leszek (picit mindig határ felett vannak az értékeim)

2021. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem es köszönöm szépen hogy meg osztottad velem a tapasztalataid. Őszintén szólva annyira reménykedem benne hogy holnap minden rendben lesz a cukrommal. És nem tartanak bent a kórházba. De ez majd csak holnap derül ki. Köszönöm szépen még egyszer. Szép estét.
2021. ápr. 6. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Én egy hete voltam a 2. trimeszteri laboron egy átlag magyar szakorvosi rendelőintézetben. Így mértek:

1) Éhgyomorra ujjbegyből, hogy megállapítsák, terhelhető vagyok-e. 5,5-tel megállapították, hogy igen. Ezután vért vettek könyökhajlatból.

2) Gyógyszertárból vitt 75 g glükózt ott helyben feloldottak 3 dl vízben, ezt meg kellett innom 3 percen belül, majd nyugalomban kellett ülnöm 1 órán át.

3) Az egy óra leteltével ismét vért vettek könyökhajlatból és ismét ülnöm kellett egy órát.

4) A 2. óra elteltével is vért vettek könyökhajlatból.

Szóval ez testvérek között is 3+1 vérvétel volt. A vénás értékeim egyébként 4,5/7,1/3,6 lettek, ami sokkal informatívabb lett volna, ha inzulint is mérnek mellé, de azt nem mértek. De erre azt mondták a dokik, hogy teljesen jó.

A 20 az magas akkor is, ha 60 perces. Speciális étrend lesz, testmozgás és érdemes egy házi vércukormérőt szerezni.

Mindannyian reménykedünk, hogy minden rendben lesz, de sokszor olyanoknál alakul ki ez, akiknél semmilyen előzetes állapot nem indokolja és ráadásul teljesen észrevétlenül jelentkezik, csak a labor mutatja meg.

2021. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: Gondolom nem vagy terhes.

Egyrészt terheseknél Magyarországon protokoll szerint kétpontos cukorterhelést végeznek (0. és 120. perc), másrészt terheseknél nincs értelme inzulinszintet mérni, mivel a terhesség önmagában inzulinrezisztens állapot.

2021. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, terhesség nélkül is lehet valaki a 2. trimeszterben! :D Nekem és a két másik kismamának is, akikkel aznap részt vettünk a terhelésen, így mérték a cukrát, így került a leletre is, pedig nem ugyanaz a doki utalt be. Pontosan azért írtam le, mert ilyen is van. De lenyűgöző, hogy valaki megosztja a tapasztalatát és nem elgondolkodok, hogy talán nem is úgy van, ahogy megtanultam a szent iratokból, hanem akkor a másik nézte be, hogy terhes-e! :D
2021. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!