Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi ez a bőrbetegség? (Kép)

Mi ez a bőrbetegség? (Kép)

Figyelt kérdés

Előre szólok, csak erős idegzetűek nyissák meg a képet..! :D


A belső combomon van egy piros folt, irritáció. Ott, ahol összeérnek a combjaim mozgás közben. (Erős lábam van és kicsit meg is híztam, ezért mindig összeérnek)


Kezdetben csak viszketett ott a combom.


Mindössze egyszer vakartam meg, akkor eléggé, és ez a szép seb, kiütés lett belőle, méretre kb 5cm+.


Nagyon ki van száradva, és talán mintha nagyon minimálisan genny is jönne már belőle. Illetve hámlik is ott a bőr.


Kicsit csíp és fáj időnként. (Főleg ha hozzáér a nadrág például)


Van még 1-2 helyen nagyon apró, max 1cm körüli méretű hasonló kiütés, az egyik ugyanezen, a másik pedig a másik combomon, azokat nem nagyon vakartam, gondolom ezért is maradtak kicsik.


Van egy tippem, mi lehet...


Kb 10 éves koromban volt már ilyesmi betegségem. A kezem és az ujjaim szenvedtek ettől. Néha-néha nagyon csúnya volt, mindig szörnyen viszketett és ha jól emlékszem, abból is jött genny, vagy bármi is legyen az, meg csípett is, fájt is néha...


Akkor végül ekcéma volt a végső tipp, ha jól emlékszem.

És egy idő után szerencsére magától elmúlt... persze sokat kenegettem.


Most 10+ év után itt van ez a kiütés/seb.


Ez mi lehet?

Lehet, hogy ez is ekcéma?

Vagy gomba? (Ez lenne a másik tippem, mert most jött elő, ahogy újra elkezdtem edzeni és edzésen leizzadni)


Kép: [link]


2021. ápr. 6. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ekcema+gomba. Nem kellene elmenni borgyogyaszhoz?
2021. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pár napja jelent meg....

Ekcéma ellen már vettem kenőcsöket tegnap, el is kezdtem kezelni. Ha nem javulna 1 héten belül, akkor elmegyek természetesen.

2021. ápr. 6. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!