Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt, aki allergiás a...

Van itt, aki allergiás a halfogyasztásra vagy más betegség miatt nem ehet halat? Ha utóbbi, mi az a betegség? Milyen tüneteitek vannak?

Figyelt kérdés
És minden hallal kapcsolatos vagy olyan is lehet, hogy valaki az egyik halfajtára allergiás, de egy másikat ehet?

2021. ápr. 7. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A nejemnél állapítottak meg halallergiát, valójában csak rákra allergiás, arra viszont nagyon. Jön rajta alul, felül...
2021. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Régi kérdés de válaszolok, hátha segítek ezzel valakinek:


Én allergiás vagyok a halra. Nem voltam még kivizsgálva, hogy mit ehetek, és mit nem, így csak a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni.


Volt tünetem (garatgyulladás, fejfájás, hányinger, hányás, fulladás, láz, izomgörcs) édes és sósvizi haltól is. Mindig az elfogyasztott mennyiségtől (és talán a hal fajtájától) függ a tünet súlyossága. Rosszul tudok lenni csupán a főtt/sült hal szagától is, hiába szeretem egyébként. Szoktam tehát ritkán halat enni, de csak nagyon kis mennyiségben.


Csigákra, kagylókra, rákokra, tintahalra, polipra még sosem jött ki az allergiám.



Pro tip:

Mikor gyerek voltam árultak halliszttel hízlalt csirkét a boltokban. Ettől sem volt allergiás reakcióm pedig echte halíze van a húsának... A csirkék hallisztes hízlalás/feljavítását már évek óta betiltották. Pontosabban (ha jól emlékszem) az utolsó pár hétben nem kaphatnak hallisztet. Tehát boltban ilyet már nem fogtok kapni, de otthon meg lehet oldani.

ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1. Csak most láttam meg, hogy Neked annak idején elfelejtettem válaszolni, pedig nagyon örültem annak, hogy írtál. Feltételezem, hogy vártam volna még mások válaszát, aztán elfelejtettem. De ha még szoktál erre az oldalra járni, akkor hátha észreveszed, hogy írtam. Megkésve tehát, de igazán köszönöm válaszod!


#2. Nagyon köszönöm részletes válaszodat! Még mindig érdekelt a kérdés - illetve a válasz. Jó, hogy írtál. :)

ápr. 26. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!