Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan derítsem ki a viszketés...

Hogyan derítsem ki a viszketésem okát? Összes orvost megjártam és semmi eredmény.

Figyelt kérdés

Tele vagyok hólyagokkal, viszketnek, kizártam ez alatt a fél év alatt mindenféle allergiát és ételallergiát is. Hormonokkal nincs probléma, voltam gégészeten, fogászaton, bőrgyógyásznál, megröntgenezték a tüdőmet, tényleg elküldtek mindenhová, ahova csak lehetséges. Cukros sem vagyok, volt mindenféle vérképem már, és semmire nem jutottam.


Éjjel nem tudok aludni, a hólyagokat véresre, gennyesre vakarom, mert nem tudom megállni, hogy ne vakarjam, nagyon erős az inger. Mindenhol ez van a testemen. Fertőtlenítettem, tussal fürödtem (gyógyszertári semleges tusfürdő) de semmi eredménye nem lett egyiknek sem. Nem olyan csúnya, mint ahogy hangzik, inkább a vakarászás ami pokoli. Csalánkiütésszerű, vörös hólyag. De ha nem jön ki is viszketek. Sokszor nem is a bőrömet érzem, hogy viszket, hanem alatta, mélyebben. Tehát ahogy vakarom, erősebben kell, mintha a húsomban lenne valami. :( Mit csináljak, hova menjek?


2021. ápr. 8. 13:41
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Alvás is össze - vissza van 8 hónapja emiatt. Az a másik, ami miatt nem bírom idegekkel.
2021. ápr. 8. 13:42
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt. Hónapokig jártam orvosról orvosra, rengeteg vérvétel, és egyéb vizsgálat volt, és semmi. Végül az egyik orvos mondta, hogy szerinte minden "illatszeres" dolgokra vagyok allergiás. Így én babaszappannal tisztálkodom. Nem használok semmiféle illatos túsfürdőket, szappanokat, csakis a babaszapant. Hajmosás is külön van, hogy a sampon se érintkezzen a bőrömmel. Nálam ez vált be. 1 éve viszketésmentes vagyok.
2021. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy esteleg glutén érzékeny?? Nekem pont ugyan ez volt és a bőrgyógyász azt mondta hogy próbáljam ki hogy 1 hónapig nem eszek glutént ( búza) és elmúlt. Már 3 éve nem eszek semmit amiben búza , liszt van és teljesen elmúlt
2021. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 alletta ***** válasza:
100%

ismerősöm nem ehet semmiféle fehér kenyér, pékárú félét. nem mondom, hogy ez a bajod, de erre is vizsgáltak?

mióta rozsféléket fogyaszt, nem viszket.

2021. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondom a fehér kenyérben is glutén van
2021. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
2,5 hétig alig ettem mikor beteg voltam, kenyeret nem bírtam enni, és akkor sem lett jobb. Semmilyen illatos dolgot nem használok, mert sosem bírtam a szagukat, erre ilyen bajom van.
2021. ápr. 8. 15:20
 7/21 anonim ***** válasza:
És bármi más pékáru? Pizza, piskóta ilyenek? Ha nem akkor nem tudom, menj el bőrgyógyászhoz. Biztos ad rá valami krémet
2021. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyiket sem eszem. Voltam bőrgyógyásznál, krémet meg gyógyszert is adott rá, egyiknek sem volt haszna. Ezért vagyok már türelmetlen.
2021. ápr. 8. 16:44
 9/21 anonim ***** válasza:
Inzulinrezisztencia vizsgálatot végeztek nálad? Nálam az váltotta ki az effajta tüneteket, leginkább intim tájékon...
2021. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ma mondta a dokim, hogy semmi bajom. Egy vizsgálatnak sem volt különösebb jelentősége...
2021. ápr. 13. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!