Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 20,8 umol/l bilirubin szint...

20,8 umol/l bilirubin szint utalhat májgyulladásra?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha májgyulladásod lenne, akkor a GOT, GPT, GGT értékek lennének az egekben...
2021. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg a fehérvérsejt, esetleg a CRP.
2021. ápr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azok az értékek normálisak.

Az RBC,serum triglycerid,serum bilirubin,direkt bilirubin értékek nem jók.

2021. ápr. 8. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem veleszületett bilirubin emelkedésem van, Gilbert-kór a neve. Az én állapotom ártalmatlan, 28 év alatt még egyszer sem sárgultam be például (mert az ilyen emberek hajlamosak besárgulni, mivel a bilirubin festi meg az epét sárgás színre, de bekerülhet a vérbe, ha nem tud elvezetődni, és sárgaságot okoz). Májfunkcióim mindig is tökéletesek voltak. Ezzel nincs teendő gyakorlatilag, igazából nem is betegség, hanem állapot. Annyi van csak, hogy talán rosszabbul bírom az éhezést, illetve az ilyen embereknek jobban kell kerülnie a stresszes állapotot.
2021. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Meg célszerű kerülni a nagyon fűszeres, zsíros ételeket.
2021. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta a háziorvos,hogy ezek olyan jelentéktelen értékek, hogy kár vele foglalkozni
2021. ápr. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!